В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

У США відбулася друга конференція «SingCon», у якій взяли участь зацікавлені церковним співом

26-29 вересня співці, хористи, диригенти, дяки, представники духовенства та усі, хто зацікавлений церковним співом, зібралися на другу щорічну конференцію Української Греко-Католицької Церкви під назвою «SingCon». Тиждень молитви, навчання та зустрічі відбувався в семінарії святого Василія в Стемфорді (Коннектикут).

Це зібрання проводилося під проводом диякона Даниїла Ґаладзи за підтримки Патріаршої літургійної комісії і гостинності владики Павла Хомницького, єпарха Стемфордського, і отця Богдана Тимчишина, ректора семінарії святого Василія, та зібрало американських і канадських співців, церковних музикантів, мирян та духовенство.

Більше сімдесяти учасників з різних куточків Канади та США — від Ванкувера до Каліфорнії і від Флориди до Бостона — а також представники Великобританії та Німеччини з’їхалися на подію. У ній взяли участь багато молодих людей: студенти, молоді пари з дітьми. Долучилися також православні та римо-католики. Церковна музика дозволила провести серію співочих експромтів, а присутність православних та римо-католиків продемонструвала значення сакральної музики для зміцнення зв'язків між Церквами-сестрами та екуменічного діалогу.

Цьогорічне зібрання, як і минулорічне, ставило за мету розвивати якість та доступність церковної музики англійською мовою. Для цього зібралися разом співці та диригенти, щоб краще познайомитися, налагодити співпрацю, обмінятися матеріалами, обговорити проблеми і найважливіше — разом помолитися.  

Протягом конференції відбулися чотири практичні майстер-класи: про Божественну Літургію (на основі публікацій Інституту Андрея Шептицького The Divine Liturgy: An Anthology for Worship), про методику запровадження Вечірні на парафіях, про спів під час уділення таїнств Хрещення, Вінчання, Чину похорону та про джерела київської та галицької літургійної традиції.

Під час неформального спілкування учасники намагалися спільно розмірковувати як розвивати парафіяльні хори та розв'язувати проблеми і непорозуміння, що неодмінно виникають між провідниками церковного співу.

Решту часу учасники приділили репетиціям, відвідинам стемфордського семінарійного музею та бібліотеки. Разом співали Божественні Літургії, Утрені, Вечірні та інші богослужіння, на яких проповідували отці Мартин Канаван та Йосиф Матлак. Владика Богдан Данило, єпископ єпархії святого Йосафата в Пармі та координатор англомовної секції Патріаршої літургійної комісії, очолював та проповідував під час заключної Всенічної та Божественної Літургії. На ній вперше у виконанні з’єднаного хору прозвучав твір Романа Гурка «Ісусова молитва».

У четвер відбулася відкрита дискусія про церковний спів під назвою «Горне сідалище, вівтар, крилос, лавка: розкажіть про свою точку зору», яку модерувала Лариса Кронін. Єпископи, священники, співці та вірні взяли у ній участь. Єпископів цього року представляв митрополит Борис Ґудзяк, який заохотив присутніх продовжити свою місію і запросив їх до Філадельфії у 2020 році.

У п’ятницю відбулася лекція дяка Джозефа Роля про історію церковного співу, яку можна вважати ключовою для конференції. Професор Роль організовував подібні конференції у 80-тих та 90-тих роках минулого століття та подав огляд літургійних перекладів та обробок, які готували в семінарії святого Василія її викладачі, серед яких о. Любомир Гузар, мати Андрея, професор Іван Задорожний та інші викладачі та студенти.  

Найважливішим результатом конференції є те, що тепер Патріарша літургійна комісія матиме краще розуміння підтримки, ресурсів та навчання, що їх співці, диригенти та вірні УГКЦ в Північній Америці потребують для сповнення свого покликання. Учасники висловили потребу в офіційних перекладах та випуску літургійних книг українською та англійською мовами.

Організаторами виступили Лариса Кронін (Оттава) чтець Ілія Ґаладза (Торонто), диякон Даниїл Ґаладза (Київ), Юліан Гайда (Чикаго), Наміша Хлус (Едмонтон), Роман Гурко (Нью-Йорк), диякон Кирило Кеннеді (Вашингтон), о. Йосиф Матлак (Північна Кароліна), Меліта Мудра-Зубач (Каліфорнія) та Дам’ян Закордонський (Едмонтон).

Зосередженість конференції на англомовній Літургії та співі в УГКЦ випливає з рішення 2017 року Синоду Єпископів УГКЦ створити місцеві мовні групи в межах Патріаршої літургійної комісії. За заохоченням владики Венедикта Алексійчука цього року під час конференції було створено комітет для підготовки статутів для створення Церковно-музичної асоціації Української Греко-Католицької Церкви в Північній Америці. У цій зустрічі взяли участь, серед інших, владика Василь Лостен, владика Богдан Данило та представники Асоціації церковної музики Америки (https://musicasacra.com).

Інформацію про розклад та твори, а також фото та відео з конференції можна знайти на веб-сайті конференції (www.ugccmusic.com) та на сторінці Facebook Патріаршої літургійної комісії (https://www.facebook.com/plc.ugcc/ ) за хештегом #SingCon2019.

Наступний SingCon на запрошення Філадельфійської архиєпархії запланований на 1-4 жовтня 2020 року у Філадельфії, штат Пенсільванія. Якщо бажаєте отримувати новини щодо конференції, долучіться до списку розсилки на www.ugccmusic.com або напишіть на hello@ugccmusic.com.

 

Прес-служба конференції SingCon

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *