В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Проєкцією мозаїки «Море і риби» милувалися у Відні.

У Музейному кварталі – найбільшому музейному комплексі Відня відбувся великий фестиваль електронної музики і візуального мистецтва просто неба «Українська ніч». Ключовою подією фестивалю стало аудіовізуальне шоу «Discover Ukraine: Bit by Bit» – світлова анімована проєкція за мотивами українських мозаїк 1960-70-х років. Про це інформує сайт Українського інституту, за ініціативи та зусиллями якого було створено проєкт.

Джерело: ui.org.ua

Подію було організовано в рамках програми Двостороннього року культури Україна-Австрія 2019. Вхід на неї був вільний, тож участь окрім відвідувачів, які цілеспрямовано йшли на «Українську ніч», взяли також і просто перехожі, які в цей час прогулювалися біля найбільшого музейного комплексу столиці Австрії. У заході в Музейному кварталі взяли участь понад дві тисячі відвідувачів, – повідомляє «Укрінформ».

«Це – ключовий і наймасштабніший проєкт Двостороннього року культури Україна-Австрія. Усі складові програми цього міні-фестивалю – спроба переосмислити українську культурну традицію від етніки до модернізму, представити її австрійській публіці в актуальному, привабливому ключі, використовуючи сучасні підходи та технології», – цитує «Укрінформ» генерального директора Українського інституту Володимира Шейка.

Інтерактивна програма фестивалю включала відеоролики «Україна з неба» від проєкту Ukraïner і тури віртуальної реальності від MOON STUDIO Києвом, Львовом і Харковом.

У музичній програмі були виступи електроакустичного гурту з Дніпра, української композиторки й музикантки, яка живе у Берліні, Катерини Заволоки (ZAVOLOKA), а хедлайнером музичної програми стала ONUKA.

Кульмінацією «Української ночі» стало аудіовізуальне шоу «Discover Ukraine: Bit by Bit» – світлова анімована проєкція за мотивами українських мозаїк 1960-70-х років. На фасад Музею Леопольда під музичний супровід Ptakh Jung транслювали понад 100 монументальних мозаїк. Витвір було створено спеціально для «Української ночі» та локації (Музей Леопольда) на основі документального проєкту й архіву українських монументальних мозаїк фотографа Євгена Нікіфорова. Авторка і продюсерка перформансу – Таіс Пода, разом з командою медіа-художників THETA.

До ключових візуальних елементів автори 3D-маппінгу додали й сумнозвісне мозаїчне панно «Море і риби» Володимира Патика, яке нещодавно знищили у Львові.

У програмі показали також роботу «Бойківщина» львівського художника Миколи Андрущенка, виконану в селі Лісовичі на будівлі санаторію «Прикарпатська Ватра» наприкінці 1970-х – на початку 1980-х років. А ще – мозаїку невідомого авторства, розміщену на колишній будівлі гімназії міста Калуш на Івано-Франківщині.

 

Мозаїка на будівлі гімназії в Калуші. Фото: Марта Ониськів / kalushnews.city

Серед інших робіт також були мозаїчні панно Ади Рибачук і Володимира Мельниченка, «Дерево життя» і «Боривітер» Алли Горської, «Нічого кращого немає, як тая мати молодая» Степана Кириченка і Надії Клейн та багато інших. Додатковим натхненням до проєкту став альбом гурту ONUKA MOZAЇKA.

Рік культури Україна-Австрія 2019 – це двостороння ініціатива керівництва двох держав, метою якої задекларували інтенсифікацію культурного діалогу для розбудови довіри і взаєморозуміння. Основними організаторами року є Австрійський культурний форум у Києві, Австрійське бюро кооперації у Львові, Український інститут і Посольство України в Австрії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *