Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

Священничі родини Стрийської єпархії здійснили прощу до Перемишлян

Цього року минає 135 років з дня народження блаженного священномученика Омеляна Ковча та десять років з часу проголошення його покровителем душпастирів УГКЦ.

Також Церква відзначає 75-ту річницю смерті блаженного Омеляна, який був спалений у печах табору смерті Майданек (Польща). З нагоди цих трьох ювілейних дат у Стрийській єпархії, 5 жовтня 2019 року, провели прощу священничих родин до місця служіння о. Омеляна – храму святого Миколая у м. Перемишляни.

«Постать блаженного о. Омеляна Ковча є для нас прикладом того, в який спосіб кожен з нас має наслідувати нашого Архипастиря Христа», – звернувся до священників з їхніми сім’ями владика Тарас Сеньків, який очолив Архиєрейську Літургію у співслужінні з владикою Богданом Манишиним.

Єпарх Стрийський підкреслив труднощі того часу, в яких блаженний о. Омеляна відзначився своєю активністю, безкомпромісністю, чесністю і відкритістю: «Він переживає за всіх і за кожного: за свою Церкву та обряд, за свій народ. Він рятує з рук смерті євреїв, чим зближає свою зустріч з Христом у Майданеку. Він вписує у своє життя Євангеліє, постійно шукаючи Христа розп’ятого у долях інших людей, спішачи принести їм потіху через своє служіння, являючи їм Господню любов».

«Сьогодні просимо всемогучого Бога, щоб Він свого вірного слугу о. Омеляна прославив славою святих. Сьогодні просимо нашого священномученика, щоб він випросив для нас і для наших родин витривалості та вірності іти туди, куди нас кличе Христос», – сказав владика Тарас, ставлячи за приклад жертовність священномученика у його служінні, який знав, що Бог, котрий покликав його до священства, своїми руками обійняв цілу його родину і він, священник Омелян, своїм свідоцтвом сказав і про віру своєї родини, котра жила надією та упованням на Бога.

По завершенні Божественної Літургії усі священнослужителі на чолі з архиєреями спільно помолилися панахиду на могилі дружини блаженного священномученика – Марії Ковч, яка похована на цвинтарі у Перемишлянах.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://ugcc.cv.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *