Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

«
»

Українська співачка у США провела десятки концертів для допомоги Україні

Українська співачка в США Анна Чеберенчик організувала десятки благодійних концертів, аби зібрати кошти на допомогу пораненим учасникам Револіюції Гідності та бійцям АТО/ООС.

Про це повідомляє Голос Америки.

“Коли в Україні розпочалась Революція Гідності, а згодом російська агресія на сході країни, українці Сполучених Штатів організували безпрецедентну кампанію допомоги Батьківщині. Допомагали і нерідко продовжують допомагати, хто як може. Співачка Аничка, яка волею долі опинилась у Каліфорнії, провела десятки концертів по всій країні і зібрала загалом понад 100 тисяч доларів на потреби України”, – йдеться у повідомленні.

У домі Анни Чеберенчик, неподалік столиці Каліфорнії Сакраменто лунає лемківська пісня. Жінка з лемківської родини на Львівщині, лемківські пісні співає з дитинства, а згодом вони стали основою її професійної кар’єри.

На сцені вона Аничка. У розпал співочої кар’єри в Україні жіка одружилась і переїхала до Сполучених Штатів. Однак ніколи не втрачала зв’язку з Батьківщиною. Коли в Києві почалась Революція Гідності, а потім війна на сході України, вона відчула потребу допомогти Батьківщині.

“Я просто поговорила з чоловіком і сказала, що, можливо, я постараюсь використати свій талант у таких цілях. Тому що багатьох людей я знаю, на багатьох фестивалях виступала. Тож, можливо, ми зберемо кошти разом і передамо в госпіталь пораненим”, – каже Аничка.

Перший концерт відбувся у Сан-Франциско, другий – у Лос-Анджелесі, третій – у Сакраменто. Так співачка зібрала перші 16 тисяч доларів.

Кожен концерт збирав аншлаги. Українці Америки прагнули допомогти Батьківщині, підтримували співачку та активно жертували гроші.

“Я взагалі дуже хвилювалась, бо, телефонуючи до людей, я не знала якою буде відповідь. Всі приміщення мені давали безкоштовно, усі, хто виставляли звук, безкоштовно працювали, щоб допомогти. Всі, кому дзвонила, казали “Аничка, нема проблем, ти що”, – згадує співачка.

У 2015-му році до Лос-Анджелеса на реабілітацію почали прибувати перші поранені українські військові. Виникла потреба у грошах. Аничка знову повернулась на сцену.

“За реабілітацію потрібно платити, і кошти потрібні. Я знала Ірину Ващук, яка привезла їх сюди. Зайшла розмова, що потрібні кошти. Я сказала, що можу допомогти, я можу продовжити концерти, які робила”, – каже Аничка.

Співачка організувала десятки концертів у США та Канаді. Всі кошти йшли на лікування, реабілітацію, протезування поранених українців. На гастролі з Аничкою їздила її тоді чотирирічна донька Христинка.

“Ми всюди в Америці були. Ми були в Гартворді, в Клівленді, в Чикаго”, – згадує Христинка.

Поміж військових, які пройшли реабілітацію у Каліфорнії, був важко поранений під Слов’янськом штурман армійської авіації майор Сергій Тітаренко. З ним у співачки зав’язалась особлива дружба.

Разом навіть записали в Україні пісню «Настане мирний час» для соціально-мистецького проєкту «Пісні війни».

Аничка розповідає, що українці Каліфорнії продовжують підтримувати родини загиблих воїнів, а вона особисто продовжує збирати кошти тим, що найкраще вміє – піснею.

Фото: wz.lviv.ua, Голос Америки

Відео: Голос Америки

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *