Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

«
»

Синод: євангелізувати в діалозі з автохтонними народами

Синод: євангелізувати в діалозі з автохтонними народами
Єпископ із Французької Ґвіани ділиться думками про те, чого слід навчити від тубільних народів і яким повинен бути шлях євангелізації в Амазонії.

Federico Piana / о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Хочеш знати, якою є найбільша помилка, яку зробили ми, представники західного світу? Це те, що ми вирушили до індіанців з ідеями нав’язати їм наш стиль життя, вважаючи, що є носіями цивілізації. Вважаючи, що все знаємо, не бажаючи нічого вчитися. Цю помилку зробила також Церква», – сказав єпископ Еммануель Лафонт, ординарій Каєнни, головного міста Ґвіани, заморського департаменту Франції, розташованого на півночі Латинської Америки, спілкуючись з нашим колегою Федеріко Пяною.

Ієрарх є одним із Отців Спеціальної Асамблеї Синоду Єпископів, присвяченої амазонському регіонові, що від 6 до 27 жовтня відбувається у Ватикані. Він серйозно ставитися до заклику Папи Франциска промовляти відверто, як до права й обов’язку казати правду. «Ми ігнорували культуру, духовність, спосіб життя та виховання цих народів. Ми вважали їх народами, які нічого не мають», – додає він.

Новий спосіб євангелізації

Відповідаючи на запитання журналіста про те, яким повинен бути новий спосіб євангелізації, для пошуків якого скликаний Синод, єпископ Лафонт зауважив: «Наслідувати приклад Христа. Він втілився, прийшов як немовля, що нічого не знає, що мусів усього навчитися: їсти, вдягатися, говорити. Втілення Бога є конкретним прикладом того, як ставати близькими до людей, навчаючись їхньої культури, вивчаючи їхні потреби, пізнаючи недуги та сподівання. А тоді вводити їхні очікування та прагнення в діалог з Євангелієм».

Ділячись думками про роль жінок у громаді, ієрарх підкреслив, що «без жінки немає Церкви, не існує громади». «Жінки, можливо, не мають влади, але мають силу виховувати та підтримувати життя. Ми повинні визнати це й надавати їм більше вирішальних можливостей», – стверджує він.

Спосіб життя, що не нагромаджує блага

Однією з тем, які обговорюються під час Синоду, є також виклики, пов’язані із систематичним визискуванням ресурсів регіону, тож журналіст запитував, які відповідь може дати ця асамблея? «Відповідь мають самі ж індіанці, – сказав ієрарх. – Вони не споживають більше, ніж це необхідно, шанують життєві цикли, притаманні землі. Їхній спосіб життя не передбачає нагромаджування благ і не підтримує західної споживацької моделі. Мусимо навчитися цього від них».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *