Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

Писання - це спосіб…

Сьогодні ми прогов…

«
»

Екзарх Луцький Йосафат Говера взяв участь у перепохованнях жертв НКВС у Дубно

8 жовтня 2019 року, на кладовищі у місті Дубно відбувся скорботний захід «Коли ви вмирали, вам дзвони не грали» і поминальне богослужіння з приводу перепоховання жертв НКВС, закатованих у червні 1941 року в Дубенській в’язниці.

Пошукові роботи на території колишньої тюрми були розпочаті цьогоріч за ініціативи Дубенської міської ради. Роботи проводили фахівці комунального пошукового підприємства «Доля» Львівської обласної ради. Під час ексгумації були виявлені останки двадцяти дев’яти  тіл. Загалом, за різними даними, у Дубенській тюрмі у червні 1941 року розстріляли близько п’ятсот п’ятдесят осіб.

Серед загиблих – представники різних релігійних конфесій та національностей. Віддати данину пам’яті безневинно убитим прийшли представники влади та громадськості, військовослужбовці, представники місцевих осередків політичних партій та громадських організацій, установ та підприємств, небайдужі дубенчани та гості міста. Чин похорону, у співслужінні священнослужителів ПЦУ, УГКЦ, РКЦ, очолили архиєпископ Рівненський і Острозький ПЦУ Іларіон, Екзарх Луцький УГКЦ Йосафат та декан Рівненського деканату Луцької дієцезії РКЦ Владислав Чайка.

На завершення поминального заходу присутні вшанували всіх загиблих хвилиною мовчання, поклали квіти до могили та запалили лампадки. У пам’ять про розстріляних в’язнів під звуки Державного Гімну України пролунав військовий салют. Душі невинно вбитих жертв тоталітарного режиму нарешті знайшли вічний спокій.

Західне бюро «Живого ТБ» за матеріалами http://lutsk-ugcc.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *