Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

«
»

Івано-Франківськ створив міську ОТГ.

Івано-Франківськ створив міську ОТГ з першими двома селами – Підлужжям та Черніївим. На позачерговій сесії Івано-Франківської міської ради сьогодні, 9 жовтня, депутати проголосували за добровільне приєднання Черніївської та Підлузької сільських територіальних громад Тисменицького району до Івано-Франківської міської територіальної громади. Про це інформує пресслужба міськради.

Відповідно до рішення Івано-Франківська міська рада є правонаступницею всього майна, прав та обов’язків Черніївської та Підлузької сільських рад, – повідомляє «Курс».

Після підписання договорів із головами в межах цих сіл утворюють Черніївський і Підлузький старостинські округи, а всі депутати сільської ради автоматично стають членами громадської ради старостинського округу. Обов’язки старост до виборів виконуватимуть сільські голови. У селі Черніїв – Богдан Грейда, у селі Підлужжя – Ярина Стойко. Вони також увійшли до персонального складу виконкому Івано-Франківської міської ради.

Фото: blitz.if.ua

З важливих змін варто виокремити створення центру надання первинної медичної допомоги спеціально для приєднаних громад. Також геріатричний пансіонат Черніїва перейде в підпорядкування Івано-Франківського департаменту соцполітики, – зазначив мер Франківська Руслан Марцінків на своєму офіційному сайті.

Серед переваг ОТГ, яке створили сьогодні, відзначають такі: нові інвестиційні зони для міста, використання земель «запасу», кошти інфраструктурної субвенції, ПДФО йтиме в бюджет ОТГ, зниження реверсної дотації (сума, яку місто змушене повертати в держбюджет).

Раніше Івано-Франківська міська рада уклала угоди про співпрацю з сільрадами Підлужжя та Чернієва. У селах відбулося кілька громадських слухань. Приєднання погодили громади й депутати цих сіл.

Перед ухваленням рішення про створення ОТГ івано-франківські депутати звернулися до Верховної Ради та Кабінету Міністрів України щодо добровільного об’єднання громад і наголосили на важливості дотримання цього принципу.

«Об’єднання громад є невід’ємною складовою реформи децентралізації. Згідно з перспективним планом Івано-Франківської облдержадміністрації до міста Івано-Франківська планують приєднати 18 населених пунктів. Ми розуміємо, що створення ОТГ – неминуче, однак виступаємо проти примусового залучення сіл та селищ. Деякі з громад або не хочуть приєднуватись, або вже мають свої ОТГ. Івано-Франківська міська рада підтримує їхнє право на самостійність», – зазначили депутати.

Вони наголосили, що Івано-Франківськ створив ОТГ із першими двома селами – Підлужжям та Черніївом – не через централізоване рішення, а шляхом діалогу.

«Ми напрацювали статут майбутньої ОТГ, який обговорили з усіма зацікавленими селами; зустрічаємось з очільниками сільрад та мешканцями, вивчаючи переваги та виклики для ОТГ. Лише так, переконані ми, можна побудувати спроможну єдину громаду. Івано-Франківська міська рада виступає тільки за добровільне об’єднання громад. Наполягаємо врахувати цей принцип у формуванні перспектив Івано-Франківської ОТГ та інших громад України», – йдеться у зверненні.

Для довідки:

Івано-Франківськ має угоди про співпрацю ще з шістьма селами: Чукалівкою, Колодіївкою, Добровлянами, Узином, Підпечерами та Черніївом. Ці громади мають змогу користуватися різноманітними соціальними послугами в Івано-Франківську й отримують підтримку міста.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *