Радіопрограма «Герої нашого часу» від 10 19 2019р

2019 Одеському Військово-морському ліцею імені віце-адмірала Володимира Безкоровайного виповнилося 10 років. Ім’я другого командувача ВМС незалежної України було присвоєне закладу не випадково – їх пов’язують між собою процеси становлення й розвитку українського флоту в Криму і Севастополі. Ліцей було започатковано на базі інституту Нахімова як заклад середньої освіти з посиленою військово-фізичною підготовкою і профорієнтацією ліцеїстів на здобуття подальшої вищої військово-морської освіти. Після анексії Криму ліцей разом з підопічними передислокувався до Одеси 2014-ого, де заклад відновив свою роботу.
За 6 останніх років зі стін ліцею випустилося 274-ри ліцеїсти. Серед випускників – командир МБАКу «Нікополь» Богдан Небилиця та військовослужбовець Андрій Драч, Дамір Аулін, Олександр Гарагуля, Назар Варенчук, Олександр Криворучко та інші. Деякі прізвища з цього переліку для багатьох не лише в Україні, але й у світі, стали взірцем мужності та незламності, – після підступного захоплення РФ катерів у Керченській протоці у листопаді 2018 року.
Щороку до ліцею приймають все більшу кількість охочих, і все більше випускників ВМ ліцею прямує у вищі військові навчальні заклади.
Після передислокації ліцей розташовується в Одесі. Дивлячись на юнаків, що прибули сюди зі всіх куточків України, окупованого Криму і Донбасу, командування розуміє – система підготовки військово-морських кадрів – вціліла, і в українського флоту є майбутнє.
Щороку кількість абітурієнтів лише зростає і це – показник популярності навчального закладу. На 1 курс цього року зараховано 88 осіб, в тому рахунку – з пільгових категорій. З приємних нововведень цього року – прийом дівчат, що бажають в подальшому служити у ВМС.
Для вихованців ВМЛ він стане першим кроком на шляху до професії військового моряка. Якщо дійти до кінця, можна упіймати, як тут кажуть, мрію вітрилом і стати захисником морських рубежів України. Обійти моря і океани, і одного разу обов’язково повернутись додому – до тих берегів, де почалася історія ВМЛ.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *