В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Створення католицької єпархії візантійського обряду в Болгарії

Створення католицької єпархії візантійського обряду в Болгарії
Дотеперішній екзархат піднесено до рівня єпархії, а першим правлячим єпископом призначено дотеперішнього екзарха.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

У п’ятницю, 11 жовтня 2019 р., у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск підніс Апостольський Екзархат в Софії для вірних католиків візантійсько-слов’янського обряду, що проживають в Болгарії, до рівня єпархії, надаючи їй назву «Єпархія святого Івана ХХІІІ в Софії для католиків візантійсько-слов’янського обряду в Болгарії». Першим єпархом Святіший Отець призначив дотеперішнього екзарха владику Хрісто Пройкова.

Першого ієрарха для вірних візантійського обряду з Болгарії, які бажали приступити до єдності з Апостольською Столицею, призначив Папа Пій ІХ 1861 року. З ініціативи Апостольського делегата архиєпископа Анджело Ронкаллі, пізнішого Папи Івана ХХІІІ, 1926 року було створено Апостольський екзархат. Сьогодні він згуртовує приблизно 10 тисяч вірних.

Владика Хрісто Пройков народився 1946 року в Софії, столиці Болгарії. Після завершення богословського вишколу в умовах утисків з боку комуністичної влади, 1971 року висвячений на священика. У 1980-1982 роках вивчав канонічне право в Папському Східному Інституті. Наприкінці 1993 року святий Іван Павло ІІ призначив його коад’ютором тодішнього екзарха Методія Стратєва та 6 січня 1994 року уділив йому єпископське рукоположення. Від 1995 року владика Пройков очолив Екзархат в Софії, а на даний час також очолює Міжобрядову Єпископську Конференцію в Болгарії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *