Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

Писання - це спосіб…

Сьогодні ми прогов…

«
»

Творити мости – девіз першого дня перебування Блаженнішого Святослава в Інсбруку

8 листопада розпочалися урочистості, приурочені 120-річчю перебування українських студентів-теологів та української громади в Інсбруку (Австрія). Ювілейні святкування відбуваються за участі Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава.Зображення 1 / 24

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

Центральною подією першого дня святкувань стала урочиста академія в теологічному факультеті Інсбруцького університету Леопольда і Франца, де впродовж 120 років навчалося понад двісті українських греко-католицьких богословів. З вітальним словом на академії виступили декан теологічного факультету Йозеф Квіттерер, проректор університету Ульріке Танцер, єпископ Інсбруцької Архиєпархії Герман Глеттнер, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Австрії Олександр Щерба. Тірольський журналіст Гайнц Пантелеймон Ґштрайн подарував Патріарху Святославу свою книгу про українського греко-католицького священника Мирона Горникевича, котрий багато років провів у екзилі у місті Галь-ін-Тіроль.

Учасниками святкової академії були представники високих церковних кіл Австрії, теологічного факультету та ордену єзуїтів, прочани з багатьох країн Європи, українські богослови – випускники теологічного факультету Інсбруцького університету, серед яких владики Володимир Груца, Єпископ-помічник Львівської архиєпархії, та Петро Лоза, Єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії.

Нікого із численних присутніх не залишила байдужим промова Предстоятеля УГКЦ. У ній він поєднав минуле і сучасне, як мости через ріку Інн – бо саме такою є етимологія назви міста Інсбрук. Поєднав спомин про найвидатніших випускників Інсбруцького університету, таких як блаженні священомученики Никита Будка, Андрій Іщак, Климентій Шептицький, як патріархи УГКЦ Йосиф Сліпий та Мирослав-Іван Любачівський – і сподівання на майбутню співпрацю, на спільне майбутнє.

Яскравим музичним обрамленням урочистої академії стали твори українських композиторів Василя Барвінського, Віктора Камінського, Мирослава Скорика у виконанні молодіжного квартету, двоє із учасників якого (Денис Василинець та Антоніна Гурська) є українцями, що мешкають у Тіролі.

Відтак у мерії Інсбрука відбувся урочистий прийом на честь Предстоятеля УГКЦ. Його учасниками були міський голова Ґеорґ Віллі, президента Ландтаґу Тіроля Соні Ледль-Росман, а також Надзвичайний та Повноважний Посол України в Австрії Олександр Щерба та Почесний консул України в Тіролі Вальтер Пеер. Промовистим жестом гостинності мерії міста стала екскурсія з виходом на балкон будинку із золотим дахом, – візитної картки Інсбрука.

Фото: Олександр Савранський

Пресслужба Ординаріату для вірних
Східних Католицьких Церков в Австрії
Лідія Мельник

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *