3 міжнародна конференція з морської безпеки

В Одесі відбулася третя Міжнародна конференція з морської безпеки, яка є спільною ініціативою Командування ВМС ЗС України та Міжнародного центру стратегій оборони і безпеки. Основною темою була загроза безпеці в регіонах Чорного та Азовського морів.
Конференція дає унікальну можливість збирати ключових експертів світового рівня в Україні для обговорення проблематики морської безпеки та обмінюватися думками щодо адекватного реагування на сучасні виклики й загрози. Завдяки двом попереднім конференціям уже створено міжнародну фахову спільноту на підтримку національної безпеки України на морі за участю представників провідних морських держав світу.
Міністр оборони України Андрій Загороднюк, виступаючи перед присутніми, зазначив:"Для нас критично важливо, щоб ситуація розглядалася в контексті безпеки всього регіону, всього європейського та євразійського простору, тому що зараз, як ми знаємо, відбувається мілітаризація Чорного моря, нарощується військова присутність Російської Федерації. Росія блокує значні ділянки акваторії, розпочинає навчання, які насправді не проводяться для того, щоб блокувати цілий сектор і перешкоджати комерційному судоходству."
Він також нагадав присутнім, що рік тому Росією були захоплені українські кораблі:"Ми досі працюємо, щоб їх повернути. Ми повернули наших моряків і до цього часу маємо ситуацію з блокуванням Керченської протоки. То ж фактично, Азовське море є регіоном надзвичайної небезпеки. Україна робить кроки для того, щоб розв’язати цю проблему, але це неможливо зробити без міжнародної підтримки. Це питання не лише України — це питання всього цивілізованого світу."
Російська Федерація продовжує нарощувати свої сили в Криму та проводить систематичні військові навчання. На цьому нагалосив командувач ВМС ЗС України адмірал Ігор Воронченко:"Росія діє переважно гібридними методами щодо поновлення контролю над важливими, вирішальними точками. Цими точками, штучно створено Придністров’я, Північна Осетія, Крим та Донбас. Вони маніпулюють, або навіть нехтують, нормами на свою користь. З одного боку Росія нібито виступає миротворцем та декларує верховенство і суверенітет держави, незалежної держави, а з іншого боку – таємно, або в деяких випадках відкрито, підтримує сепаратистські рухи."
Командувач ВМС України окреслив безпекову ситуацію в басейні Чорного та Азовського морів, та зазначив, що Росія значно підвищила бойовий потенціал Чорноморського флоту і сконцентрувала в Чорному морі нові кораблі та підводні човни, які несуть ударну ракетну зброю типу крилатих ракет «Калібр» дальньої дії.
Окупанти створили систему протикорабельної оборони, посилили систему ППО навколо Криму новими установками С-400, які дають змогу знищувати цілі на відстані до 240 км та збільшили авіаційний парк на анексованій території.
За його словами, Росія фактично відкрила ще один фронт агресії проти нашої держави — морський.
Крім того, агресор нині не тільки безпричинно перекриває значні території морського простору, через який проходять торгівельні шляхи цивільного судноплавства, а й створює стаціонарну систему гідроакустичного спостереження у північно-західній частині Чорного моря та контролює підводний простір у районі газопроводу «Турецький потік».
Також було зафіксовано і проведення російськими літаками відпрацювання нанесення масованих авіаційних ударів.
Як стверджує Ігор Воронченко, ефективним аргументом для стримування агресора є продовження візитів до Чорного моря та портів України кораблів груп НАТО та ВМС країн-партнерів. Потрібно надалі проводити серії спільних навчань і тренувань у Чорноморському регіоні за стандартами НАТО та розвивати практичну складову регіонального співробітництва.
Серед основних викликів національній безпеці України в Чорноморському регіоні є: невизначеність морських кордонів, агресивні дії РФ на межі адміністративного кордону з Кримом з моря, провокації на морі щодо кораблів ВМС України, порушення безпеки судноплавства, можлива блокада комерційного судноплавства та морських портів України, мілітаризація Чорноморського регіону.
Ігор Кабаненко, голова Наглядової ради Міжнародного центру стратегій оборони і безпеки, підсумував виступи учасників конференції та зазначив:" Ми можемо тільки разом розв’язувати спільну проблематику, реагувати на ті загрози, які є для нас однаковими. І сьогоднішня кількість учасників, а це більше 120 осіб, – це позитивний сигнали того, що держава все розвивається в правильному напрямку, в професійному. Конференція, це, звичайно, виступи, це обмін думками, це дискусії в колуарах, це можливість людям «звірити годинники», розробити подальші кроки в майбутньому."
Конференція дає унікальну можливість щороку збирати ключових експертів світового рівня в Україні: Одеса зустріла представників США, Великої Британії, Норвегії, Швеції, Туреччини та інших членів-країн та партнерів НАТО. Створено міжнародну фахову спільноту на підтримку національної безпеки України на морі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *