В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

На Тлумаччині збудують вітрову електростанцію.

Німецька компанія FEFA, яка займається вітровою енергетикою, збудує 12 вітряків у селі Прибилів на Івано-Франківщині. Договір містобудівної діяльності, яким передбачено таке будівництво, підписав з компанією під час візиту в Німеччину голова ОТГ Роман Круховський.

«Під час візиту до Німеччини, крім ознайомлення з компанією FEFA та діяльністю в сфері вітрової енергетики даної компанії, після тривалих переговорів підписано договір містобудівної діяльності, яким передбачено будівництво 12-ти вітряків у селі Прибилів Тлумацької ОТГ!» – написав Круховський на своїй fb-сторінці. Він також виклав фотографії договору й пообіцяв усебічне сприяння з боку громади реалізації цього інвестиційного проекту.

Перед підписанням угоди в рамках робочої поїздки до Німеччини делегація ОТГ відвідала центральний офіс компанії FEFA, діючі вітрові станції, а також побувала на будівельному майданчику, де встановлюють вітряк.

Отже, відповідно до договору, компанія-оператор планує побудувати на орендованих у громади землях на території громади до 12 вітрових турбін (із трьома крилами), які або належатимуть компанії-оператору, або будуть експлуатуватися третіми особами. Загальна висота вітрякаx становитиме 246 метрів, вежі вітрової турбіни – 166 метрів, лопаті – 81 м, потужність одного вітряка – 5600 кВт.

Відстань від вітрових турбін до житлових будинків на околиці має становити не менш ніж кілометр, до окремих осель – не менш ніж 800 м. Шум від запланованих вітряків у населеному пункті біля довколишніх будинків, розташованих на відстані не менш ніж 800 метрів, не має перевищувати 45 дБ уночі.
 

За очікуваннями, щорічне виробництво електроенергії мало б становити 18 000 МВт у годину на вітрогенератор. У перші 10 років компанія платитиме громаді 2,5% проданої електроенергії, а з 11 року – по 3,5%. Також вона щорічно сплачуватиме відшкодування за місце розташування та будівництво.

Компанія-оператор зобов’язалася належно зареєструвати діючу компанію для експлуатацію вітрогенераторів на території ОТГ, щоб податки та мита надходили до місцевого бюджету. Також оператор зобов’язався за можливості підтримувати громадські приміщення, школи, дитсадки та/або пожежні частини, беручи участь у заходах та інвестиціях. 

Громада натомість зобов’язується надавати необхідні дозволи для робіт із прокладання кабелю, укріплення доріг, необхідні будівельні обмеження тощо. Якщо під час будівництва буде пошкоджено під’їзні дороги, компанія-оператор має провести ремонт (із трирічною гарантією на відремонтовані шляхи), а також сплатити компенсацію та відшкодувати збитки за втручання в природу та ландшафт.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *