В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

ТИХА НІЧ…. РІЗДВА ХРИСТОВОГО У КАНАДСЬКОМУ МІСТІ ВІННІПЕГ

Різдвяне Богослужіння у ніч з 6 на 7 січня 2020 року

Різдво Христове – це найдивовижніше і найулюбленіше свято дитинства, коли особлива духовна радість обіймає кожного з нас. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням: “Христос Рождається – Славіте Його!”

Кажуть, ніби за кордоном, далеко від рідної землі, ми не можемо так радісно і так глибоко відчувати Різдво, як на Україні. Ніби  не так духмяно пахне Дідух, не такі смачні святвечірні страви, не так щиро колядують гості…

Можливо, це правда. А може й ні.

Якщо ви з дитинства пам’ятаєте бабусині щирі молитви, дідусеві оповідки, Святу Вечерю з усією родиною за столом, колядників на порозі, а разом з тим і справжню зиму з хуртовинами і заметілями, ковзанками, санями, святковими пиріжками, то ніяка сила в світі не відбере у вас ці відчуття. Різдво буде жити у вас в душі, як великий чарівник, що з’являється тільки раз у рік, проте радість від нього залишається надовго.

У Вінніпег Різдво приходить з Вифлеємським вогнем, принесеним до Храму нашими пластунами, зі святковою Службою Божою, з колядками та щедрівками наших українських хорів, з величезним льодяним хрестом та гостиною у родинах.

На Різдво, з 6 на 7 січня, в Українській Католицькій Митрополичій Катедрі Святих Володимира й Ольги Вінніпеґу пройшло Різдвяне Богослужіння. Разом з Митрополитом Вінніпезької Української Католицької архієпархії Лоренсом Гуцуляком (Most Rev. Lawrence Huculak Metropolitan Archbishop of Ukrainian Catholic Archeparchy of Winnipeg) та отцем мітратом Михаїлом Буячком, парохом Катедри святих Володимира й Ольги (Rt. Rev. Msgr. Mitrat Michael Buyachok, pastor of Ukrainian Catholic Metropolitan Cathedral of Sts. Vladimir and Olga), у Богослужінні взяли участь священослужителі:

– Михайло Квятковський (Very Rev. Dr. Michael Kwiatkowski, JCOD, Ukrainian Archeparchy of Winnipeg and Pastor – Holy Eucharist Ukrainian Catholic Parish, Winnipeg),

– о.Володимир Башитський (Rev. Volodymyr Bashutskyy, Pastor – Blessed Virgin Mary the Protectress, Winnipeg),

– о.Ігор Швед (Rev. Ihor Shved, Pastor, Saint Basil’s Ukrainian Catholic Church, Winnipeg),

– о. Богдан Лукі (Father Bohdan Lukie, CSsR, Pastor of St. Josephs Ukrainian Catholic Church, Winnipeg),

– протодиякон Стефан Туравський (Rev. Protodeacon Stefan Tyrawski) та інші духовні особи.

Після богослужіння усі віруючі колядували разом з катедральним хором.

Різдвяне Богослужіння під супровід катедрального хору з щирими молитвами та колядками видалося надзвичайно урочистим: “Бачу таїнство незвичайне і чудне: пастирі сповіщають слух мій, проголошуючи не пустельну пісню, а співаючи небесний гімн. Ангели співають, архангели оспівують, херувими взивають, серафими славословлять; все радується, бачачи Бога на землі і людину на небесах. Нині Вифлеєм уподібнився до неба, замість зірок прийнявши ангелів, які співають, а замість сонця несказанно поміщає в собі Сонце правди. Не допитуйся, як це – де хоче Бог, там перемагаються природні закони. Він захотів, піднявся, зійшов і спас; все підкорене Богові. Сьогодні народжується Сущий, і Сущий стає Тим, Ким Він не був. Будучи Богом – Він стає людиною…” (Святитель Іоан Золотоустий, архиєпископ Константинопольський “Слово на Різдво Спасителя нашого Ісуса Христа”).

Різдвяні свята завжди приносять нам радість і духовне відродження. Вони змушують нас задуматися над простими життєвими істинами добра, милосердя, співчуття та справедливості. Різдво очищує нас від тривог, дарує Віру, Надію та Любов.

Якоїсь миті  я вийшов на двір і подивився на небо. На чистій палітрі темно-синього полотна яскраво сяяла Вифлеємська Зоря. Незважаючи на лютий мороз, мені здалося, що я фізично відчув Її тепло. На хвилину заплющивши очі, я загадав бажання:  “Нехай ці Різдвяні свята принесуть в українські оселі здоров’я і радість, добро і любов, а також перемогу нашій неньці Україні!”

Сядемо до столу всі на Святий вечір.

Сяйво загориться в кожному вікні.

І на Україні, і в краю далекім,

Там, де б’ється серце нашої рідні.

Христос Рождається! Славімо Його!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *