28 лютого – Кобзарський…

Запрошуємо всіх 28…

"Галя на Марсі" -…

Галя ось уже четве…

Яким чином журналіст може…

Якщо Ви працюєте ж…

Тиждень молінь за єдність…

По всьому світі від…

Свята Літургія за єдність…

Свята Літургія за є…

«
»

Мюнхенська конференція з безпеки – коментатори звертають увагу на питання України та Росії

Політичні та військові лідери з усього світу з’їжджаються до Німеччини для участі у триденній Мюнхенській конференції з безпеки, яка відкривається у п’ятницю.

"Мюнхенська конференція з безпеки це, з великим відривом, найважливіша глобальна конфренеція з питань міжнародної та безпекової політики", – відзначає важливість події професор Harvard Kennedy School Ніколас Бернс.

США направляють до Мюнхена велику делегацію, включно з міністром оборони Марком Еспером і держсекретарем Майком Помпео.

На думку аналітика Елізабет Броу, це свідчить про те, що Вашингтон намагається спростувати звинувачення в байдужості.

«Зараз США починають найбільші військові навчання у Європі за чверть століття, – сказала Броу, яка представляє британський Королівський інститут оборонних досліджень. – Про це варто пам’ятати, коли ми говоримо про розрив або роз’єднання США і Європи».

Як повідомив сайт президента України, Володимир Зеленський також візметь участь у 56-й Мюнхенській конференції з питань безпеки.

"У межах конференції Президент виступить на окремій сесії, присвяченій Україні, а також проведе двосторонні зустрічі з лідерами іноземних держав", – відзначає сайт президента України.

Російська підтримка сепаратистів на сході України продовжує бути важливою темою на міжнародній арені. Нещодавно Франція закликала до відновлення роботи з Москвою.

«Багато країн Центральної та Східної Європи будуть дуже стурбовані», – зазначила Броу. На тлі посилення глобальної напруженості лідери з усього світу зберуться в цьому готелі в центрі Мюнхена. Їх триденні дискусії, ймовірно, будуть досить напруженими.

Днями екс-президент Естонії Хендрік Ільвес відзначив у Twitter, що "у Мюнхені Франція виступає за повторенння в Україні 2020-го року Мюнхенської угоди 1938-го року".

Як відзначив напередодні початку конференції відомий американський політолог Ян Бреммер, темою конференції стане і пошук спільного для Заходу порядку денного щодо Росії.

"Що ми думаємо про Росію? У минулому саме на Мюнхенській конференції офіційно набула чинності угода СНО, коли Лавров та Гілларі Клінтон обмінялись ратифікаційними грамотами щодо договору. Тут також Путін критикував Захід і говорив про розвал очолюваного США світового порядку", – відзначив Бреммер у відео коментарі оприлюдненому у Twitter.

Найсерйозніша ж розмова за участю США у Мюнхені, ймовірно, стосуватиметься Ірану.

Раніше цього року США ліквідували іранського генерала Касема Сулеймані, що призвело до відповідних повітряних ударів Ірану по американським військовим базам. А кульмінацією ситуації став випадковий удар іранських військових по українському пасажирському літаку.

Однак організатор конференції Вольфганг Ішингер сподівається, що форум стане рятівним колом для угоди щодо ядерної програми Ірану.

«Потрібно дотримуватися угоди і за допомогою переговорів поширити її на балістичні системи, архітектуру регіональної безпеки і боротьбу з тероризмом, – зазначив Ішингер. – Чи може Іран припинити підтримувати «Хезболлу»? Йдеться про подібні питання».

НАТО обговорює взяття відповідальності за підготовку іракських військ, які борються з «Ісламською державою». Цю пропозицію привітав міністр оборони Марк Еспер у бесіді з журналістами.

«Якщо НАТО компенсує американську присутність, це дозволить нам повернути частину військ додому», – підкреслив Еспер.

Конфлікт у Сирії продовжує дестабілізувати ситуацію на Близькому Сході. Анкара попереджає про помсту Дамаску за загибель турецьких солдатів у нещодавніх зіткненнях.

Ескалація бойових дій у Лівії також займає важливе місце у європейському порядку. Є надія, що на мирних переговорах по Афганістану може бути досягнутий прогрес: надходять повідомлення, що США і Талібан, можливо, близькі до угоди.

Міністр закордонних справ Китаю приїде на конференцію на тлі епідемії коронавірусу, продемократичних протестів у Гонконзі і очолюваних США зусиль з протидії китайській компанії Huawei.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *