Бібліотекарі та школярі долучились до участі в програмі “Українській патріот”

Співробітники Харківської обласної бібліотеки для дітей та вихованці Слатинського ліцею Дергачівської районної ради в рамках програми національно-патріотичного виховання “Українській патріот” відвідали місце дислокації  92-ї Окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка в селищі Клугино-Башкирівка Чугуєвського району.

КПП 92-ї Окремої механізованої бригади імені кошового отамана Івана Сірка

Військовослужбовці бригади провели дітям екскурсію по музею бойової слави 92 Омбр ім. кошового отамана Івана Сірка, розташованому на території клубу частини. Екскурсанти могли наочно побачити у відтвореному в експозиції музею бліндажі умови життя бійців на лінії фронту, побачити артефакти з поля бою, українські прапори з позицій на передовій. Складні емоції викликав у відвідувачів дорожній вказівник з селища Піски на околицях Донецьку, з написом “Донецьк 15 км”, весь посічений осколками 120 мм мін. Особливу увагу підлітків привернув стенд з особистими речами та конструктивними елементами танка Героя України, старшого лейтенанта-танкіста Василя Божка, який в ході танкової дуелі в районі міста Дебальцеве знищив три ворожих танка.

Наталія Саліна, співробітниця ОКЗ “ХОБД” та школярі КЗ “Слатинський ліцей” у музеї бойової слави. Екскурсію веде військовослужбовець 92-ї Омбр Олександр Кухаренко

Дітей провели до імпровізованої каплички 92 Омбр імені кошового отамана Івана Сірка, де зберігаються фото всіх військовослужбовців частини, що загинули в боях при захисті України

Після того бійці бригади влаштували наочний курс ознайомлення дітей з основами тактичної медицини, окремо підкреслив, що навички надання допомоги потерпілим від різних травм можуть знадобитися і в мирному житті. Також хлопчакам та дівчатам показали зразки різної стрілецької зброї, що знаходиться на озброєнні в Збройних силах України. Розказали про те, як ця зброя допомагає боронити незалежність нашої країни. Після чого гостей бригади провели до меморіальної стели пам’яті загиблих бійців.

Далі екскурсія вирушила до шкільного музею Клугино-Башкирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Чугуївської міської ради  Харківської області. Адміністрація школи, за активної допомоги волонтерів та військових 92 бригади, створила у стінах школи музей, присвячений захисникам України в новітній російсько-українській війні. Відвідувачі мали можливість оглянути експозицію шкільного музею, побачити особисті речі бійців та ознайомитись з історією створення музею та принципами його функціонування.

шкільний музей

Олександр Кузьменко, Харків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *