СОБОР ХАРКІВСЬКО-ПОЛТАВСЬКОЇ ЄПАРХІЇ УКРАЇНСЬКОЇ АВТОКЕФАЛЬНОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ ОГОЛОСИВ ПРО ЇЇ САМОЛІКВІДАЦІЮ

18 березня 2020 р. відбувся ХХХІ єпархіяльний собор Харківсько-Полтавської єпархії Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ). Утворена 27 липня 1942 р. й відроджена 1992 р., Харківсько-Полтавська єпархія у зв’язку з розколом в УАПЦ була змушена зареєструвати 2006 р. власний статут із додатком «оновлена». З 1993 р. єпархію очолює владика Ігор (Ісіченко).

З огляду на карантин собор проходив у формі відеоконференції. Харківські делеґати зібралися в єпархіяльному управлінні – консисторії.

Архиєпископ Ігор звернувся до собору з заявою про припинення ним повноважень єпархіяльного архиєрея. Собор ухвалив зберегти за владикою Ігорем ці повноваження до завершення ліквідації єпархії та припинення діяльности консисторії.

Було схвалено рішення загальних зборів Колеґії Патріярха Мстислава та Свято-Дмитрівського катехитично-пастирського центру, які пройшли 15 березня 2020 р., про їхнє входження до складу Харківського екзархату Української Греко-Католицької Церкви. Собор схвалив також рішення консисторії про передачу прав засновника Бібліотеки ім. прп. Венедикта Нурсійського Харківському екзархатові УГКЦ. Харківському крайовому братству апостола Андрія Первозваного та парафіяльним громадам, що входили до складу Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о), було рекомендовано внести зміни до статутових документів у зв’язку зі зміною юрисдикційної належности.

Собор ухвалив припинити діяльність Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ (о) як самостійного релігійного об’єднання та зняти з реєстрації її статут. Було затверджено порядок ліквідації єпархіяльної консисторії, здійснювати яку доручено архиєпископу Ігореві.

Ухвали було прийнято абсолютною більшістю голосів (у деяких випадках один делеґат був проти або утримався). Собор розпочався відправою служби 6-го часа, а завершився Літургією Ранішосвячених Дарів.

Фоторепортаж про собор вміщено за адресою: https://photos.app.goo.gl/yktZMdZjemNsZ88U8

Джерело: http://uapc.org.ua/sobor-harkivsko-poltavskoji-jeparhiji-uapts-oholosyv-pro-jiji-samolikvidatsiyu/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *