Сенат США схвалив небувалі $2 трильйони допомоги економіці ураженій коронавірусом

Сенат США пізно у середу схвалив небувалий за обсягом пакет допомоги американській економіці, яка все більше охолоджується в результаті карантинних заходів запроваджених для стримування коронавірусу.

Законопроект ще має бути проголосований у Палаті представників США, де переважають депутати від Демократичної партії, а потім його має підписати президент США Дональд Трамп.

Чільні представники Палати представників сказали, що очікують голосування у п’ятницю.

Набір заходів у пакеті на суму 2 трильйони доларів матиме безпосередній вплив на американців, і це за словами лідера демократів у Сенаті Чака Шумера "може у наступні кілька місяців визначити, чи буде у когось на столі їжа, чи хтось буде голодний, чи виживе у цей період безробіття, чи зазнає фінансового краху".

"Нові дивні реалії підштовхнули нашу країну до ситуації схожої на воєнну", – сказав у середу лідер республіканської більшості у Сенаті Мітч Макконнелл.

Макконнелл заявив, що законодавці звернули увагу на чотири головні напрямки: надання американцям безпосередньої допомоги, стабілізація найбільш уражених ключових галузей економіки, стабілізація дрібних підприємств, які були змушені припинити роботу і збільшення допомоги системі охорони здоров’я.

Професор економіки Американського університету Ґебріел Меті вказує, що вартість кроків узгоджених у Конгресі становитиме близько 8% валового внутрішнього продукту США.

"$2 трильйони – це більше, ніж увесь річний федеральний бюджет, – каже професор політичної історії Метт Деллек, – Тому очевидно, що це історичний крок, і виглядає, що цей пакет вдвічі перевищує пакет допомогових заходів, які підписав президент Обама 2009 року".

Але Даллек також зауважує, що "той факт, що сума безпрецедентна, не означає, що цього достатньо в умовах надзвичаної екномічної ситуації".

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *