В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Росія не відмовляється від підтримки режиму Мадуро – західні експерти про припинення “Роснафтою” роботи у Венесуелі

Російський державний нафтовий концерн «Роснафта» оголосив про припинення діяльності у Венесуелі і продаж всіх своїх активів у цій країні. Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій в суботу на сайті компанії.

У заяві йдеться, що «Роснафта» вирішила продати усі свої венесуельські активи компанії, яка на 100% належить уряду Росії. Назва компанії у прес-релізі не наводиться.

Спостерігачі припускають, що це рішення є спробою Москви захистити «Роснафту» від нового раунду американських санкцій, не відмовляючись при цьому від підтримки режиму Мадуро.

Днями США звинуватили президента Венесуели Ніколаса Мадуро у наркотероризмі та оголосили винагороду у 15 мільйонів доларів за його затримання.

"Цей крок передає активи у власність структурі, яка повністю контролюється урядом Росії, який не перебуває під санкціями, і по суті дає Кремлю можливість для маневру", – твітує Патриція Лая, голова бюро Bloomberg у Венесуелі.

"Некодоване послання Кремля та Сечіна з "Роснафти" адміністрації Трампа: засуньте ваші санкції в одне місце", – коментує рішення "Роснафти" Ендрю Вейсс, віце-президент дослідницького центру Carnegie Endowment for International Peace.

"Путін посилює підтримку Мадуро після висунення США офіційних звинувачень проти нього. Держава Росія менше переживає з приводу порушення санкції США ніж "Роснафта", яка частково належить компанії BP", – наводить коментар економіста Русса Даллена кореспондент Associated Press Джошуа Гудман.

"Раціональний крок. Він захищає "Роснафту", важливе майно у Венесуелі а також здатність надалі допомагати Мадуро, якщо буде бажання. Це може також дозволити Путіну допомогти "Роснафті" підчас складної ситуації на ринку, але подробиці угоди не до кінця відомі", – коментує Франціско Моналді, експерт дослідницького центру Baker Institute у США.

США вже протягом тривалого часу здійснюють тиск на Росію з метою припинення усіх бізнес-операцій Москви в Венесуелі і підтримки нею режиму Ніколаса Мадуро.

У «Роснафті», яку очолює Ігор Сечин, з оточення російського президента Володимира Путіна, заявили, що «всі активи і торгові операції ПАТ" НК "Роснафта" у Венесуелі і/або пов’язані з Венесуелою будуть продані, закриті або ліквідовані».

«В результаті виконання угоди і реалізації активів ПАТ" НК "Роснефть" отримає на баланс одного з своїх 100% -х дочірніх товариств пакет власних акцій у розмірі 9,6%», – додали у компанії.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *