Глава УГКЦ: «Учителю, вчини, щоб рука наших лікарів перетворилася на Твою цілющу десницю»

«Ісусе, в цей період страху, розгубленості і невпевненості, а також безсилля і нашої малої віри, прийди і зціли нас, візьми нас за нашу руку. Вчини так, щоб рука наших лікарів перетворилася на Твою цілющу десницю, якою Ти врятуєш нас від немощів, від гріха і смерті. Учителю, віруємо, але допоможи нашому невірству», — такими словами сьогодні звернувся Предстоятель УГКЦ, Блаженніший Святослав, під час Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового, онлайн-трансляцію якої здійснювало «Живе ТБ».

«У сьогоднішньому Євангелії ми зустрічаємо Христа, який спішить на зустріч немічній людині. Ми бачимо, начебто Христос своєю присутністю проявляє неміч людини у протистоянні зі злом. Він дає зрозуміти, що коли людина недостатньо вірить, то забирає у Бога можливість своєю силою діяти у її житті. Чудо оздоровлення найкраще нам пояснює апостол Павло, кажучи: “Сила Божа проявляється у моєму безсиллі», — зауважив проповідник.

Таким чином, ми бачимо, що людські можливості є обмеженими у різних аспектах її буття. Усвідомлюємо, що людина не є всемогутньою.

Блаженніший Святослав наголосив, що сьогодні Христос заохочує кожного переглянути якою ж є наша віра. «Так важливо нам сьогодні сказати: “Вірую Господи, але допоможи моєму невірству. Допоможи, не покладати надію лише на побожні звички чи на мою власну силу. Навіть тоді, коли я Тебе про щось прошу. Нехай Твій дух проявиться у моїй молитві. Нехай Твоя сила проявиться у моїй слабкості. Вірую, Господи! Поможи моєму невірству”», — сказав він.

А також закликав усіх за прикладом батька юнака з сьогоднішньої Євангелії запросити Христа до наших домівок, щоб «Він сьогодні прийшов і допоміг нам, християнам нового часу, зростати у вірі. Щоб він зцілив наше невірство».

«У момент, коли мистецтво медицини почуває себе безсилим перед новим вірусом, просімо, щоб Божа сила проявилася у наших немочах. Проте, продовжуймо дорогу молитви і посту, яка є шляхом переміни духа, бо це є справжній шлях оздоровлення», — попросив духовний лідер українців.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *