В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

Хто вони, кобзарі ХХІ…

Запрошуємо ознайоми…

Онлайн перегляд концерту на…

Щорічний Фестиваль …

Дуже часто читач дивує…

Сьогодні ми погово…

Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

«
»

Нові виклики потребують нових відповідей! Проповідь, Блаженніший Святослав. 4а Неділя Великого посту

Проповідь Блаженнішого Святослава під час Архиєрейської Божественної Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у 4-ту Неділю Великого посту (29 березня 2020 року). "Сьогодні нам так важливо зрозуміти, що ми віримо не в ритуали чи обряди, а в живого Бога, якого обіймаємо нашою молитвою!"
Дивіться ↑↑↑ Дякуємо🙏, що ви є! ▶ПІДПИШІТЬСЯ http://bit.ly/33c60vX та ВМИКАЙТЕ 🔔, СТАВТЕ 👍

«У що ми віримо, як настає лихо чи біда? Що для нас означають слова Христа, який каже: “Цей рід злого духа виганяється тільки молитвою і постом”?» — попросив замислитися вірних Предстоятель УГКЦ.

«Наша молитва і піст не так потрібна Богові, як нам. Ми часто думаємо, що молитвою чи побожною практикою можемо примусити Бога зробити для нас чудо, і саме в той момент переживаємо те, що свого часу досвідчили апостоли, які в сьогоднішньому Євангелії не змогли зцілити юнака, хоча перед тим це уже робили. Христос їм каже, що є важливі справжня молитва і піст», — сказав Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ зауважив, що коли ми молимося і зростаємо у молитві, лише тоді даємо простір проявитися Божій силі в нашому житті. Проповідник навів приклад молитви Єфрема Сирійського, в якій просимо: «Господи і Владико життя мого, дух лінивства, недбайливості, владолюбства й пустослів’я віджени від мене. А натомість: Духа чистоти, покори і любові даруй мені, недостойному рабові Твоєму».

За його словами, молитва і піст — це простір переміни людського духу. Вони здатні дати людині можливість силою Божою протистояти злому і нашим немочам.

«Сьогодні нам так важливо зрозуміти, що ми віримо не в ритуали чи обряди, а в живого Бога, якого обіймаємо нашою молитвою. Іван Золотоустий каже: “Те, що просимо в молитві, одержуємо в пості, а можемо втримати і засвоїти лише тоді, коли даємо милостиню”. Спосіб нашої молитви і наш піст — це вияв втіленої віри в нашому особистому житті», — продовжив свою думку Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ наголосив на необхідності під час карантину розрізнити молитву за формою і змістом. «Сьогодні Церква змушена змінювати звичку спільної молитви, зважаючи на необхідність берегти здоров'я власне і наших ближніх. Навіть у цю хвилину багато хто з вас, залишившись вдома, єднається у молитві через пряму трансляцію зі спільнотою всієї Церкви», — зауважив він.

«Той, хто не вміє відрізнити справжню молитву від ритуалу, у період карантину перебуває у страху, непевності, що молитва не дієва, адже нема звичної форми. Нові виклики потребують нових відповідей, навіть способом молитви Христової Церкви», — підсумував духовний лідер українців.

______________________________
• СВЯТЕ ПИСЬМО повний текст в електронному варіанті → http://bit.ly/3d5N4m

ДивенСвіт Календар УГКЦ https://calendar.dyvensvit.org/#20200329&vita
29.03.2020 ▶Неділя 4-та Великого посту. Свв. мчч. Савина й Папи.

*** *** *** *** *** *** *** *** ***
Онлайн Катехизм УГКЦ ХРИСТОС НАША ПАСХА http://catechismugcc.org/
Завантажити безкоштовно Катехизм УГКЦ ХРИСТОС НАША ПАСХА → http://bit.ly/2QfRgXs

▶ Підтримати ЖИВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ →http://zhyve.tv/donate/
ЖИВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ (Живе ТБ, Телебачення УГКЦ, УГКЦ наживо) – це суспільно-релігійний проект Української Греко-Католицької Церкви, який забезпечує присутність УГКЦ в медійному просторі та надає віруючим можливість чути голос Церкви, приймати участь у богослужіннях навіть в той час, коли вони не мають змоги відвідувати храм особисто. Створено в 2013 році. Мета проекту «Живе ТБ»: висвітлення діяльності УГКЦ, полегшення комунікації між віруючими УГКЦ в усіх куточках України та за її межами, поширення в українському суспільстві християнських цінностей. ЖИВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ створює програми, новини, прямі трансляції, документальні фільми.
• ЖИВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ УГКЦ – офіційний сайт http://zhyve.tv/

▶ ЖИВЕ ТЕЛЕБАЧЕННЯ у соціальних мережах:
• FACEBOOK https://www.facebook.com/Zhyve.tv/
• INSTAGRAM https://www.instagram.com/tv.ugcc/
• YOUTUBE https://www.youtube.com/pressugcc

† Українська Греко-Католицька Церква (УГКЦ) / Ukrainian Greek Catholic Church – офіційний сайт http://ugcc.ua/
ЗНАЙТИ ХРАМИ УГКЦ по всьому світу ▶Інтерактивна карта УГКЦ https://map.ugcc.ua/

#Проповідь #Молитва #УГКЦ #Українська_Греко_Католицька_Церква #Телебачення_УГКЦ #Живе_телебачення #УГКЦ_трансляції #Живе_ТБ #Zhyvetv #УГКЦ_наживо

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *