Блаженніший Святослав провів робочу зустріч зі Заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України

28 березня 2020 року в резиденції Глави Церкви відбулася зустріч Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава зі Заступником секретаря Ради національної безпеки і оборони України генералом-майором Сергієм Кривоносом.

Під час зустрічі було обговорено сучасну ситуацію в нашій країні та виклики, які стоять перед українським суспільством в найближчій перспективі. Зокрема, учасники зустрічі обмінялися своїми думками щодо визначення ролі та місця українського суспільства у національній безпеці України. Було констатовано відсутність програм та практичних кроків реалізації участі цивільного сектору у захисті національних інтересів України, у тому числі державного суверенітету, територіальної цілісності, демократії та конституційного ладу.

Щодо питань державного будівництва на перспективу, генерал Кривонос розповів про стан реалізації Указу Президента України № 286/2019 «Про Стратегію національно-патріотичного виховання», актуальність якого зумовлюється необхідністю консолідації та розвитку суспільства, сучасними викликами, що стоять перед Україною і вимагають постійного вдосконалення системи виховання громадян – патріотів своє Вітчизни. Він зазначив, що основними складовими національно-патріотичного виховання є: громадсько-патріотичне, військово-патріотичне та духовно-моральне виховання. І в цій третій складовій не обійтись без допомоги українських Церков.

У свою чергу, Блаженніший Святослав зазначив, що завданням Церкви є виховання у своїх віруючих почуття любові до своєї батьківщини – патріотизму, – є невід’ємною частиною християнського виховання. Тож наша Церква й надалі буде партнером держави у реалізації цього важливого завдання державного будівництва задля осягнення кращого майбутнього нашого народу. Він також зазначив, що в Україні національно-патріотичне виховання повинно стати одним із пріоритетних напрямів діяльності держави та суспільства щодо розвитку національної свідомості на основі суспільно-державних, національних і традиційних цінностей українського народу, які базуються на християнській вірі.

На завершення зустрічі Глава УГКЦ подарував гостеві пам’ятне ілюстроване видання про нашу Церкву в якому також відображено й щоденне дбання матері-церкви про духовно-моральний стан українства на рідних теренах і в усьому світі.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *