У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Війна з COVID-19 та економіка. В МВФ розповіли, чим епідемія нагадує війну

Люди гинуть, медпрацівники діють на передовій, понаднормово змушені працювати ті, хто забезпечують населення продуктами харчування та комунальними послугами, багато хто змушений залишатись вдома, не беручи участі у виробництві – епідемія COVID-19 багато чим нагадує війну, твердять у своєму дописі економісти Міжнародного валютного фонду Паоло Мауро, Антоній Спілімберго та Джованні Дельаріччьо.

Як і в часи справжньої війни, роль держави у часи епідемії посилюється. Держава має діяти рішуче, але по-різному в залежності від етапу кризи, говорять аналітики. Вони вирізняють два етапи:

1. Війна – епідемія вирує. Щоб врятувати людські життя, вводяться заходи, які значно стримують економічну діяльність. Цей етап триватиме один- два квартали, вважають економісти.

2 Повоєнне відновлення. Завдяки лікам/вакцинації, епідемія під контролем. Обмеження усуваються і економіка повертається до звичного функціонування.

На першому етапі економісти радять державі гарантувати роботу основних галузей, підтримувати вразливі верстви населення, запобігати невиправданій зупинці виробництва.

Етап відновлення ускладнюються тим, що урядовий борг за час кризи може зрости, але важливо запроваджувати пакет заходів зі стимулювання економіки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *