У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Генеральний Секретар «Caritas Internationalis» про відповідь Церкви на пандемію

Генеральний Секретар «Caritas Internationalis» про відповідь Церкви на пандемію
Алоїжус Джон, Генеральний Директор «Caritas Internationalis», розповідає про заходи, яких вживає ця організація разом з місцевими Церквами для подолання й запобігання поширенню пандемії. Він вказав на важливість не забувати про побічні ефекти пандемії, тобто про погіршення становища незахищених верств населення.

Світлана Духович – Ватикан 

Поряд з місцевими урядами, міжнародними організаціями та громадськими об’єднаннями, важливу роль у заходах, спрямованих на подолання пандемії та її наслідків, відіграють також релігійні громади та організації, серед яких – міжнародна мережа гуманітарних католицьких організацій «Caritas Internationalis». Про це в інтерв’ю для ватиканської газети «L’OsservatoreRomano» розповів Генеральний Директор цієї мережі Алоїжус Джон. 

Поширення обізнаності та допомога бідним 

Він підкреслив, що пріоритетами їхньої діяльності в контексті надзвичайної ситуації є збір інформації та поширення обізнаності про Covid-19 серед населення.

“Всім людям, а особливо найбільш уразливим, – зазначив він, – потрібно забезпечити право на інформацію і правильні орієнтири, аби уникнути зараження. Це здійснюється через такі медіа, як радіо та газети, якими керує Католицька Церква.”

Алоїжус Джон навів декілька прикладів тих заходів, які організувала мережа «CaritasInternationalis» в різних країнах світу: в Руанді вони допомагають місцевій Церкві розповсюджувати інформацію про коронавірус з метою запобігання зараженню, те саме вони роблять в Сінґапурі. В Італії «Caritas» надалі здійснює служіння бідним через їдальні, роздачу теплої їжі та спальні притулки. Координується діяльність волонтерів, які допомагають літнім людям. «Служіння бідним не може припинитися через вірус, – наголосив він. – Намагаючись бути креативними та дотримуючись всіх запобіжних заходів, ми надалі допомагатимемо найбільш уразливим».

Побічні ефекти пандемії 

Ділячись думками про спільну відповідальність усіх у подоланні пандемії, Генеральний Директор «Caritas Internationalis» вказав на важливість дбати також про потреби тих, що не є зараженими, але зазнають непрямих наслідків пандемії, таких як, наприклад, зростання бідності: робітники в бідніших країнах ризикують залишитися без зарплати, коли не працюють, те саме стосується робітників без постійного контракту, що не мають жодного соціального забезпечення.

Алоїжус Джон висловив сподівання, що надзвичайна ситуація в Європі, спричинена пандемією коронавірусу, не перешкодить допомагати іншим континентам боротися з їхніми проблемами. Він додав, що, на щастя, пандемія не набрала широких масштабів в Африці, де місцева Церква та її організації, включно з «Caritas» розробляють стратегії на випадок поширення пандемії. В таких азіатських країнах, як Індія та Шрі-Ланка «Caritas» допомагає інформувати місцевих мешканців стосовно заходів, яких потрібно вживати, аби перешкодити розповсюдженню вірусу. Одна з особливостей мережі «Caritas Internationalis» полягає в тому, що вони організовують молитовні заходи. 

“Ми повинні мати мужність і покору, – наголосив він, – вірити в те, що Бог може зробити неможливе.”

Боротьба з бідністю та припинення насильства – уроки пандемії

На думку Генерального Секретаря мережі «Caritas Internationalis», що об’єднує католицькіблагодійні організації місцевих Церков у всьому світі, після того, як людство подолає пандемію, воно повинно почати жити по-іншому. «Ми повинні створити новий економічний та екологічний порядок, що має бути цілісним», – пояснив він, наголошуючи на тому, що потрібно боротися з бідністю з таким же завзяттям, з яким ми боремося з пандемією.

“Вірус бідності є більшим від вірусу Covid-19, – підкреслив Алоїжус Джон. – Ми повинні думати про те, як можна анулювати зовнішній борг бідних країн чи тих, що розвиваються, а також про те, як ці гроші можна використати на місцях для того, аби допомогти потребуючим реалізувати мікропроекти й подолати бідність.”

Церква разом з «Caritas», за його словами, може відіграти важливу роль в цьому процесі, бо вона має відповідні інфраструктуру, потенціал та необхідні засоби. 

Настав час припинити війни

Ще одним наслідком, до якого, на думку Алоїжуса Джона, повинен привести досвід пандемії, є припинення насильства та воєн. «З одного боку, ми хочемо захистити себе від смерті, але з іншого – продовжуємо війну, яка спричиняє більше жертв, аніж вірус», – наголосив він, зазначаючи, що це свідчить про непослідовність та егоїзмзм.

“Коли все закінчиться, – підкреслив він на завершення, – ми повинні негайно організувати міжнародну конференцію для того, аби припинити насильство, і світові лідери повинні взяти на себе відповідальність за свої обов’язки. Це важливий аспект, який ми повинні плекати, тому що тепер всі знають, що означає жити в страху перед смертю чи втратити члена сім’ї. Тому настав час припинити війни.”

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *