Пішов з життя багаторічний…

З сумом повідомляєм…

Населення: світ і Україна

Майже 4 000 народів…

Шаровари - це одяг…

Підставою для нашо…

ДО УВАГИ!

Зважаючи на каранти…

Писання - це спосіб…

Сьогодні ми прогов…

«
»

Річниця 406 окремої артилерійської бригади Командування морської піхоти ВМС ЗС України.

"Ми – боги війни" – саме таке гасло на нарукавному знаку військовослужбовців 406-ої окремої артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова МП ВМС ЗС України. І не безпідставно, адже 90 відсотків вогневого ураження сил противника припадає саме на артилерію. До 2014 року бригада дислокувалася в Криму, згодом розміщувалася у Запоріжжі, нині її домівка – місто Миколаїв, а рідну країну ці військовослужбовці захищають по всьому узбережжю Чорного та Азовського морів й адміністративному кордоні з тимчасово окупованим Кримом. Днями бригада відзначила чергову річницю від моменту створення.

Серпень 2018 року. З метою відновлення історичних традицій українського війська щодо назв військових частин, зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань та високі показники в бойовій підготовці 406-й окремій артилерійській бригаді присвоєно почесне найменування «імені генерал-хорунжого Олексія Алмазова». Загалом, бригада має довгу й славетну історію – новий відлік якої розпочався у березні 2014.
Командир 406 окремої артилерійської бригади ім. генерал-хорунжого Олексія Алмазова Андрій Шубін розповів:" Виходила з Криму на той час ще не бригада, а 406 окрема берегова артилерійська група. Вона вийшла невеличкою кількістю особового складу, на жаль, бойова техніка залишилась на тимчасово окупованій території Крим, але за ці останні роки бригада була переформована з групи в 406 окрему артилерійську бригаду 31 березня 2016 року. За весь час формування нашого військового механізму, ми переформувались і є самою великою артилерійською бригадою серед усіх артилерійських бригад ЗС України. І ми маємо в своєму складі навіть окремі артилерійські дивізіони, які знаходяться в ППД уздовж всього узбережжя – як Чорного так і Азовського морів."
Завдання, які покладаються на військовослужбовців бригади, – надскладні, адже у разі виявлення загрози, вони мають реагувати першими. Наприклад, захист акваторії від висадки ворожого десанту, передбачає відмінну злагодженість дій військових та філігранне виконання певного алгоритму завдань: оперативне прибуття у зазначені точки, розгортання підрозділів, здобуття розвідданих, наведення на ціль, і така ж швидка передислокація на інші позиції. Не менш складним є ураження цілей на морі – вони рухомі та малопомітні. Втім, досвід бригади, здобутий у перші роки російсько-української війни та ефективна система підготовки, заснована на безперервному процесі навчання й поетапному злагодженню підрозділів – дає свої високі результати.
Андрій Шубін:" Ми єдина артилерійська бригада, яка входить до Командування морської піхоти ВМС ЗС України, і ми маємо свою специфіку – це прикриття морського узбережжя та недопущення висадки десанту противника. Навіть тоді, коли ми входимо до ООС, частина підрозділів залишається на бойовому чергуванні по прикриттю морського узбережжя, з нас ця бойова задача ніколи не знімається, ми її виконуємо постійно."
Незважаючи на небезпеку й труднощі військової служби, бажаючих стати «богами війни» у бригаді не меншає.
Офіцер відділення морально-психологічного забезпечення Дмитро Форесь розповів: "Молодь йде в артилеристи постійно, ми маємо дуже великий приток молоді, яка дійсно патріотична, дійсно налаштована на виконання завдань, на те, щоб боронити свою державу, Батьківщину."
Не зраджують рідній частині і кримчани, зауважив Дмитро: "Ті люди, які виходили з Криму, вони мають певну злість на ворога, для деяких Крим був Батьківщиною, деякі там виросли, деякі – провели там кращі роки життя, і боронити Батьківщину в складі бригади, яка вийшла з Криму – для них є справою честі."
Зазвичай, у Миколаєві у ці дні відбуваються урочисті заходи з нагоди створення військової частини, показ військової техніки й озброєння, куди залюбки приходять мешканці Миколаєва, адже вважають день створення частини своїм святом. Цього року, у зв’язку з оголошеним карантином, усі урочисті заходи скасовано, що втім не завадить усім нам привітати військовослужбовців з урочистою подією!
Низький уклін, вам, дорогі захисники України! Щиро бажаємо вам козацького здоров’я, успіхів, наснаги, злагоди і процвітання вашим родинам, та якнайскорішої Перемоги!

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *