Українські церкви у США відсвяткували Вербну неділю попри пандемію коронавірусу

Церкви США відзначають Вербну неділю в час пандемії різними способами. Більшість з них проводять служіння онлайн.

Українська греко-католицька церква у м.Вашингтон (округ Колумбія), яка дотримується григоріанського календаря, 4-го березня провела богослужіння і освячення гілок на Вербну неділю через Фейсбук.

Голова УГКЦ у США Борис Гудзяк 5 квітня звернувся до вірян із порожньої церкви зі спеціальним благословенням і молитвою в час спалаху коронавірусу.

Між тим, церква УГКЦ у Меріленді, що неподалік столиці Вашингтона, продовжує проводити богослужіння у нормальному режимі і запрошує вірян.

У тижневому бюлетені священик Олександр Думенко написав до вірних, що в час спалаху коронавірусу церква продовжує працювати, дотримуючись соціальної дистанції між людьми.

На Вербну неділю, яку ця церква відзначає 12 квітня, священик має намір залишити освячені гілки на вулиці, а віряни заберуть їх, коли їм зручно, – про це йдеться на сайті церкви.

Українські православні церкви у США проводять богослужіння онлайн, в кого є така можливість. Офіс архієпископа УПЦ у США розіслав вказівки для священиків освятити на Вербну неділю гілки, як передбачає традиція свята Входження Ісуса Христа в Єрусалим.

Ці освячені гілки перебуватимуть у церквах доти, поки не відновляться богослужіння з людьми у церкві. В першу ж неділю після карантину перед Літургією священики мають роздати вірянам освячені гілки.

Ось як виглядає онлайн-богослужіння в Українській православній церкві США без прихожан:

В американській діоцезії м.Орландо, що на Флориді, Вербну неділю відзначали через YouTube.

Церква у м. Mount Dora (центральній Флориді) провела служіння на парковці одного з великих супермаркетів. Віряни приїхали туди на власних авто і не виходили на вулицю під час служіння. Службу дивились через скло і слухали через спеціальне радіо.

У США релігійна діяльність вважається “істотною діяльністю” і дозволена навіть в час карантину. Втім люди мають виконувати вказівки щодо соціальної дистанції та гігієни.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *