Не розраховуйте, що коронавірус піде, коли потеплішає, – провідний інфекціоніст США

Справді, деякі віруси, наприклад, застуди втрачають здатність швидко розмножуватись і поширюватись з потеплінням погоди, говорить директор Національного інституту США з алергій та інфекційних хвороб д-р Ентоні Фаучі.

Він однак застерігає: «Не варто вважати, що зміна погоди нас порятує. Треба вважати, що вірус продовжить свою дію. Якщо погода нам трохи допоможе – хай так і буде», – сказав відомий лікар в коментарі ABC News.

Інтенсивність пандемії може зменшитись завдяки соціальному дистанціюванню та іншим заходам, але наукових доказів того, що сонце та вологість надають переваги в його подоланні немає. Такий висновок міститься у листі до Білого дому від колегії Національної академії наук США.

«Є певні свідчення, що дають підстави вважати, що коронавірус менш ефективно поширюватиметься у середовищі з більш високою температурою та вологістю, але, через нестачу імунітету до нього в світі, менша ефективність може не привести до меншого поширення хвороби без запровадження впливових заходів у сфері громадського здоров‘я», – йдеться в листі.

Науковці наводять приклад Китаю, де незважаючи на спекотну погоду та високу вологість, спостерігалось експонентне поширення вірусу.

В листі описується експеримент дослідника Туленського університету США Чеда Бойла. Бойл досліджував дію вірусу при високій температурі та вологості протягом 16 годин. Він «із подивом» відзначив, що коронавірус COVID-19 жив довше, ніж грип, туберкульоз, або вид коронавірусу, що спричиняє SARS, переказують лист науковців ЗМІ.

«З огляду на те, що в країнах, де зараз «літній» клімат, таких як Австралія та Іран, вірус швидко поширюється, зменшення випадків зараження зі зростанням вологості та температури в інших країнах не можна вважати даністю», – наголошується в листі.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *