Блаженніший Святослав і владика Степан Сус провели онлайн конференцію зі священниками з Іспанії

Ми хочемо, щоби гасло Патріаршого Собору «Твоя Церква завжди і всюди з тобою» було правилом нашого душпастирства мігрантів сьогодні. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав під час онлайн-конференції зі священниками УГКЦ, які служать в Іспанії.

Основною темою розмови стало душпастирство в умовах карантину і пандемії, викликаної COVID-19.

Онлайн-спілкування відбулося з ініціативи Глави Церкви і Пасторально-міграційного відділу. У конференції взяли участь Голова Пасторально-міграційного відділу владика Степан Сус, секретар ПМВ о. Андрій Гах і 24 священника з Іспанії.

«Маємо сьогодні дві крайнощі в українському суспільстві. Одні нарікають, що ми переходимо в онлайн і заохочуємо людей лишатися вдома, а не бути в церкві. А інші нарікають, що ми ще правимо і треба все закрити. Ми разом з владиками шукаємо середню дорогу, щоби, з одного боку, діяти, звертатися з Божими Словом до наших людей, помагати їм пережити цей час, уділяти Святи Таїни, як нам дозволяють обставини. Але, з іншого боку, виконувати правила карантину. З українською владою ми досягли консенсусу – влада не закрила церкви своїм актом і вийшла на діалог з різними релігійними спільнотами, щоби відповідальною поведінкою виконати умови карантину», – зазначив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ закликав душпастирів з Іспанії поділитися їхнім досвідом служіння в такий непростий час.

«Я буду дуже радий вас послухати, як ви собі даєте раду, яким чином ви реагуєте на ці виклики. Прошу при нагоді привітати від мене наших людей за допомогою тих засобів, які ви використовуєте – Skype, Zoom, Facebook. Скажіть, що Глава Церкви і їхня Матірна Церква про них не забувають і намагаються подбати, як тільки можемо», – зазначив Блаженніший Святослав.

Глава УГКЦ також підкреслив, що Церква шукає якнайкращих способів, щоби дати душпастирську опіку всім вірним, які виїхали поза межі України. «Хочемо, щоби гасло Патріаршого Собору «Твоя Церква завжди і всюди з тобою» було правилом нашого душпастирства мігрантів сьогодні», – зауважив Глава Церкви.

Він привітав священників з прийдешнім Великоднем, побажавши веселих свят, Благословенної Пасхи і оптимізму.

У свою чергу владика Степан запевнив священників з Іспанії про молитву за них, їхні родини та спільноти і про готовність завжди спілкуватись та обмінюватись думками, як покращити їхнє служіння.

Священники з Іспанії подякували за цю зустріч Главі Церкві і Голові ПМВ, зазначивши, що вона є виявом уваги, любові і зв’язком з Матірною Церквою.

pmv.ugcc.org.ua

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *