У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Апарат штучної вентиляції легень від архикатедрального собору Івано-Франківська вже сьогодні підключать хворому

У середу, 15 квітня, архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин спільно з настоятелем архикатедрального собору Воскресіння Христового митр. прот. Юрієм Новіцьким передали апарат штучної вентиляції легень для потреб Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні.

Заклад один із перших став приймати хворих із підозрою на коронавірусну інфекцію. Станом на сьогодні в лікарні перебуває 85 пацієнтів із підозрою на захворювання.

«Зараз семеро хворих постійно потребують підключення до апарату ШВЛ. Упродовж двох годин цей апарат вже буде застосований для потреби хворого, який нещодавно поступив до нас», – розповів п. Роман Остяк, головний лікар ОКІЛ.

За його словами, паніка серед працівників і хворих була від початку, однак зараз ситуація стабілізувалася.

«Чимало наших працівників самоусунулися з роботи, оскільки боялися. П’ятнадцять наших працівників заразилися. П’ять вже виписали», – розповів п. Роман. Він також зазначив, що сьогодні моральний стан пацієнтів пригнічений.

«Коли довкола чуємо тільки про смерть – важко залишатися спокійними. Однак ми віримо в Божий захист та допомогу», – твердить головний лікар Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні та додає, що поки що в установі потребують ще захисного медичного одягу.

До слова, окрім апарату ШВЛ, від Івано-Франківської архиєпархії медзаклад також отримав одноразові захисні комбінезони, респіратори, рукавички та інші речі захисту.

«Це спільна праця настоятеля нашого собору, о. Юрія, в якого народилася ця ідея, яку ми зі свого боку радо підтримали. Ми бачимо, що сьогодні число хворих у нас на Прикарпатті зростає, а тому ми, як Церква, не можемо стояти осторонь», – каже архиєпископ і митрополит Івано-Франківський Володимир Війтишин.

За його словами, Церква щодня молиться і за лікарів, і за всіх хворих. «Окрім молитви, ми також організували роботу нашого антикризового координаційного центру, мета якого – допомагати потребуючим конкретними ділами милосердя», – наголосив митрополит, бажаючи медпрацівникам закладу міцного здоров’я та Божого благословення.

Настоятель архикатедрального собору митр. прот. Юрій Новіцький розповідає, що задум покупки апарату ШВЛ виник в нього спільно зі священниками собору після того, як розпочалася ця епідемія та оголосили карантин, і вони у ЗМІ почули, як зростає волонтерський рух.

«Коли люди, попри зусилля держави, організовуються, щоби допомогти потребуючим у цій біді, ми також не могли стояти осторонь, адже сьогодні головне рятувати людське життя», – поділився священнослужитель.

Він додає, що в соборі влітку планували зробити ремонти катехитичного центу, однак коли почули, що є велика необхідність в цих апаратах, економічна рада храму прийняла рішення пожертвувати ці кошти, зібрані для ремонту, саме для цієї мети.

«Завдяки нашим священникам і вірним нам вдалося придбати цей апарат. Ми щодня на Літургіях молимося за медпрацівників, за хворих і за поборення пандемії, але також завдяки спільній праці змогли зробити цей конкретний акт допомоги», – каже о. Юрій.

Як ми повідомляли раніше, архикатедральний і митрополичий собор Воскресіння Христового м. Івано-Франківська замовив апарат штучної вентиляції легень (ШВЛ) для потреб медзакладу. Сьогодні, в умовах пандемії коронавірусної інфекції, цей апарат вкрай необхідний і може врятувати не одне людське життя.

Пригадуємо, що подібні проєкти стають можливими завдяки пожертвам релігійних громад архиєпархії та небайдужим людям, адже з початком карантину Івано-Франківська архиєпархія УГКЦ розпочала масштабну соціальну діяльність, спрямовану на підтримку населення.

Серед найважливіших аспектів допомоги можна виділити: передача приміщення духовної семінарії медикам; запуск кол-центру в ЛДЦ Святого Луки, де тільки за перший тиждень було надано 187 безкоштовних онлайн-консультацій; оголошення митрополитом благодійної збірки, долучитися до якої може кожен охочий – реквізити за ЦИМ ПОСИЛАННЯМ.

Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *