У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Святий Престол: комісія для вивчення наслідків пандемії і реагування на них

Святий Престол: комісія для вивчення наслідків пандемії і реагування на них
Комісія, сформована з п’яти робочих груп, що допомагатиме місцевим Церквам і розроблятиме пропозиції для подолання кризи: Дикастерія служіння цілісному розвиткові людини розвиває служіння Церкви під час і після пандемії Covid-19.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

В різних нещодавніх інтерв’ю та інших виступах Папа Франциск ділився думками про необхідність готуватися до викликів, перед якими людство постане після завершення гострої фази надзвичайного стану, викликаного поширенням нової коронавірусної інфекції, повідомляючи також про те, що відповідні приготування розпочалися у Ватикані під проводом Дикастерії служіння цілісному розвиткові людини.

В середу, 15 квітня 2020 р., це відомство поширило комюніке, в якому інформує про створення з доручення Святішого Отця та в співпраці з іншими дикастеріями, відповідної комісії, завданням якої є «висловити турботу й любов Церкви до всього людського роду перед обличчям пандемії Covid-19», насамперед, шляхом аналізу та дослідження суспільно-економічних та культурних викликів, які стоять перед майбутнім, і розробку напрямних для їх долання. Згадана комісія складається із п’яти робочих груп.

Перша група, яка координуватиметься Дикастерією СЦРЛ, призначена для слухання і підтримки місцевих Церков у служінні в конкретних ситуаціях, в яких вони живуть, у співпраці з «Caritas Internationalis». Її завданням є також співпраця з доброчинними ініціативами, здійснюваними іншими інституціями Святого Престолу, такими як Апостольська Елемозінерія, Конгрегація Євангелізації народів, Ватиканська аптека.

Друга група, що також координуватиметься Дикастерією СЦРЛ, займатиметься дослідженням пандемії та обмірковуванням ситуації в світі пост-Covid-19, зокрема, в сферах довкілля, економіки, працевлаштування, охорони здоров’я, політики, комунікації та безпеки. Партнерами групи будуть Папські Академії «За життя» та Наук, разом з іншими організаціями, що вже співпрацюють з дикастерією.

Третя робоча група, яку координуватиме Дикастерія в справах комунікації, займатиметься інформуванням про працю груп та розвитком комунікації з місцевими Церквами, допомагаючи їм в автентичний і вірогідний спосіб відповідати на виклики післяпандемічного світу.

Четверта група, що координуватиметься Відділом Державного Секретаріату в справах стосунків з державами, підтримуватиме Святий Престол в його взаєминах з країнами та міжнародними організаціями, повідомляючи їх про плоди досліджень та обмірковувань.

Врешті, п’ята робоча група під проводом Дикастерії СЦРЛ, відповідатиме за фінансування, необхідне для діяльності комісії і для того, щоб вона могла надавати допомогу місцевим Церквам і католицьким організаціям.

Працю всіх п’яти груп, завдання яких були представлені Папі 27 березня 2020 року, координуватиме дирекція, що доповідатиме безпосередньо Святішому Отцеві. До її складу увійшли очільники Дикастерії Служіння цілісному розвиткові людини: кардинал Петер Тарксон, Префект, монсеньйор Бруно-Марі Дюффе, Секретар, і о. Авґусто Сампіні, Додатковий Секретар.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *