Блаженніший Святослав провів робочу зустріч з головою Національної поліції України

15 квітня 2020 року в резиденції Глави Церкви відбулась зустріч Отця і Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава з головою Національної поліції України генералом поліції 3-го рангу Ігорем Клименком.

У зустрічі також взяли участь радник Міністра внутрішніх справ Юрій Тандіт і митр. прот. Олекса Петрів, керівник Департаменту зовнішніх зв’язків УГКЦ в Україні.

Підчас зустрічі голова Національної поліції України подякував Блаженнішому Святославові, а в його особі усій УГКЦ за виважену, високоорганізовану, послідовну та державницьку позицію у справі всенародного протистояння коронаврусній загрозі. Він також просив й надалі діяти таким чином у співпраці з органами захисту правопорядку, які вже активно співпрацюють з духовенством на місцях, по всій країні. «Дотеперішня така співпраця на всіх рівнях вже показує свої позитивні плоди. Особливо це проявилось у Вербну неділю, коли переважна більшість віруючих людей, а в УГКЦ – майже всі – проявили високий рівень правосвідомості та суспільної відповідальності. Прошу й  надалі діяти таким чином, щоб ми усі могли гідно пройти Великодній час та не дозволили вірусу спалахнути зі ще більшою силою» – сказав очільник Нацполіції.    

У свою чергу Блаженіший Святослав подякував голові Національної поліції України за партнерську співпрацю та сказав, що, будучи глобальною Церквою ми отримували інформацію про вірусну загрозу від наших священиків і вірних з багатьох країн світу, які це лихо спіткало раніше за Україну. Таким чином, вже на час оголошення карантину в Україні ми мали опрацьовані інструкції як діяти, які й довели до духовенства і вірних нашої Церкви в Україні. Це, разом з впровадженими державними правовими нормами та плеканою Церквою впродовж останніх десятиліть правовою культурою наших вірних й дозволило гідно зустріти цей виклик часу. Він також повідомив генерала Клименка про весь обшир практичних дій нашої Церкви у допомозі суспільству та державі у справі подолання пандемії.   

Під час зустрічі учасники обмінялися думками щодо ймовірного наростання суспільної напруги спричиненої призупиненням економіки через карантинні заходи та ствердили, що і в цьому плані необхідно діяти у тісній співпраці держави і громадянського суспільства, інтегральною частиною якого є релігійна спільнота, яка, окрім своєї головної функції – молитви за народ, владу і військо – може вести роз’яснювальну роботу та проявляти й надалі піклування про найбільш нужденних.

На завершення зустрічі Отець і Глава УГКЦ побажав усім правоохоронцям доброго здоров‘я та благословення Божого у виконанні такого важливого та важкого, особливо в теперішній час, служіння задля захисту правопорядку, життя і здоров’я людей та подарував гостеві пам’ятне ілюстроване видання про нашу Церкву.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *