Бути «гарантами надії перед обличчям Covid-19». Єпископи до журналістів

Бути «гарантами надії перед обличчям Covid-19». Єпископи до журналістів
Комісія з питань соціальної комунікації Іспанського єпископату ділиться думками про роль засобів інформації в період глобальної кризи, викликаної пандемією.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

«Хочемо підкреслити роль телекомунікаційних компаній та соціальну працю, яку ви – журналісти, кореспонденти та працівники комунікації – виконуєте під час цієї епідемії: скорочуючи географічні та соціальні дистанції, ви відчиняєте вікно для надії та майбутнього, ознайомлюєте з ініціативами солідарності та надаєте тим, які обмежені перебуванням у власній домівці, можливість бути сполученими зі світом та розвивати свої здібності», – читаємо у посланні «Працівники комунікації – гаранти надії перед обличчям Covid-19» Комісії з питань комунікації Єпископської Конференції Іспанії.

Документ побачив світ, аби подякувати та підтримати працю журналістів у цей період надзвичайної ситуації в сфері охорони здоров’я. «В цей важкий час, – пишуть ієрархи, – медіа засоби дають нам змогу дізнатися, що діється, з усіма відтінками та складнощами, розглядати інформацію у відповідному контексті та знаходити відповіді на наші запитання». Поширюючи інформацію від представників компетентної влади, вони також роблять внесок у спростування фальшивих новин, які «можуть помножувати тривогу чи привести до відчаю та безладу». Це служіння є суттєвим «для суспільства, яке любить свободу та правду».

Вдячність, що виливається у солідарність

Єпископи також відзначають, що засоби комунікації дають змогу долати обмеження щоденного рутинного перебування вдома, пропонуючи розважальні та пізнавальні передачі, кінофільми та музику, ділячись здобутками «людяності, культури та мистецтва». Без цього внеску триваючий період ізоляції був би набагато гіршим.

За словами ієрархів, вдячність повинна перетворитися в «суспільну підтримку, аби медіа могли й надалі виконувати свої завдання». А представників світу комунікацій вони закликають й далі залишатися невтомними носіями правди та надії, дбаючи про те, щоб новини та передачі досягали сердець страждаючих громадян, пам’ятаючи про те, що коли «помирають сподівання народів, то зникають культури».

Підсумовуючи, автори звернення згадують про всіх людей, які сьогодні перебувають на передовій боротьби з коронавірусом і підкреслюють, що важку ситуацію вдасться здолати лише тоді, коли перебуватимемо в єдності, лише завдяки зусиллям кожного, спрямованим на те, щоб «будувати новий період, наповнений цінностями, що відзначатиметься набагато простішим, але братерським стилем життя».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *