Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

Мова — це зброя.…

День українськомовн…

Скільки можна поступово, вже…

Скільки можна посту…

«
»

Глава УГКЦ на Пасху: «Ці порожні храми ще голоснішими роблять наш спів, наше проголошення віри у Воскреслого Христа»

Серед моменту страху і темряви сучасної пандемії саме оці порожні християнські храми є свідком цього спорожнілого гробу Господнього, який сповіщає надію на те, що навіть коли хтось покладений у гробі, має вихід, має надію. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у великодній проповіді у Патріаршому соборі Воскресіння Христового.Зображення 1 / 38

Назад

Вперед

Використовуйте клавіші для перегляду

Свято Воскресіння Христового – найбільше свято у Церкві. Предстоятель каже, що Воскресіння Христове піднімає людину з усіх її немочей, дає світло, дає радість, приносить мир.

«Слухаючи розповідь про Воскресіння Христове того дивного пасхального єрусалимського ранку, ми віднаходимо разючі паралелі з тим, як ми святкуємо Великдень цього року. Таке відчуття, що саме цього особливого Великодня Господь за своїм дивним Божим задумом дає нам пережити до найменших подробиць і дрібниць цю всю подію свого Воскресіння», – відзначає Глава УГКЦ.

Ми сьогодні співаємо про Воскресіння Христове, проголошуємо про цю подію на цілий світ з порожніх храмів і співаємо торжественну пісню: Христос воскрес! Можна сказати, що в різних країнах світу, на Пасху, дослівно, храми є запечатані світською владою. Довкола храмів, дослівно, виставлена сторожа правоохоронних органів.

Але що ці обставини нам сьогодні сповіщають? «Ці порожні храми за усіма законами духовної акустики ще голоснішими роблять наш спів, наше проголошення віри у Воскреслого Христа, ще голоснішими роблять проповідь Церкви, яка лунає аж до кінців землі про те, що Христос воскрес! Що серед смерті, яка окутала нас усіх, ми сьогодні ісповідуємо на цілий світ про те, що Христос вирвав жало смерті», – наголошує проповідник.

Духовний лідер українців подякував вірним, які послухали голос своєї Церкви і зустрічають Воскреслого Христа за зачиненими дверима у своїх домашніх церквах. «Це сьогодні до вас крізь зачинені двері карантину спішить Воскреслий Христос так, як він прийшов цього пасхального єрусалимського ранку до своїх учнів крізь замкнені двері, щоб перемінити їхній страх на радість, їхню розгубленість на світло надії», – вважає Блаженніший Святослав.

Предстоятель відзначає, що можливо це свято Пасхи є особливе через те, що Господь Бог хотів, аби ми по-особливому пережили Його живу присутність в цей день між нами. Бо людині найважче є змінити саму себе і свої стереотипи поведінки. «Як часто ми, християни, справді відчуваємо себе наче скованими в тих різних наших особистих звичках, які ми звикли практикувати, навіть у наші християнські свята. Можливо сьогодні Христос нас кличе більше поважати особу, людину, а ніж нашу звичку, кличе нас відновити отой живий, справжній зв'язок з Воскреслим, побачити по-новому, новими очима нашого Воскреслого учителя», – просить замислитися проповідник.

Глава Церкви привітав усіх, хто перебуває на фронті, на окупованих територіях Донбасу, у нашому українському Криму. Усіх тих, хто далеко від своєї родини переживають самотність.

Особливо Глава Церкви засилає пасхальні вітання для хворих, для тих, хто перебувають на вимушеній самоізоляції, хто перебуває в лікарнях, борючись з цією смертоносною хворобою та вітає наших лікарів, які доглядають хворих на коронавірус, наражаючи своє життя на небезпеку і співстраждаючи з хворими, яким служать у цей Пасхальний день.

«Нехай Воскреслий Христос застукає до серця, до дому кожного з вас! Усім вам сердечно бажаю веселих свят, смачної паски і всіх тих страв, які ми посвятимо через живе поєднання з нашим собором на завершення Літургії. Нехай вся вселена сьогодні співає: Христос воскрес! Воістину воскрес!», – побажав Блаженніший Святослав.

Наприкінці Літургії Глава УГКЦ благословив традиційні страви, які вірні у своїх оселях приготували для пасхального сніданку.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *