Про нашого Воскреслого Бога

Воскресіння – це не про день, а про подію, у якій пізнаємо Бога.

Кожній зустрічі передують обставини, а кожній важливій події належить приготування. Саме таким приготуванням був для нас час Великого посту. І хотіли цього чи ні, але мусіли себе обмежити в багатьох речах. І досі повинні дотримуватись певних норм задля свого ж здоров’я. Піст – це також про подолання розриву між земним і небесним, між тілом і духом, задля їх єдності і гармонії з Богом та собою. Піст несе відчуття свободи. Хоч обмежуємо себе в одному, але відкриваємо для себе щось інше, деколи набагато цінніше. Впевнений, якщо вище перелічені аспекти посту були хоч трохи втілені у життя, то Пасха стане для нас не просто символічним днем, а подією духовної радості.

Воскресіння – це про знаки тайни та духовної близькості. Тайна, адже мислимо про Бога, трансцендентного, який перевищує розуміння, коли думаємо про невловиму розмову по дорозі в Емаус чи проходження крізь зачинені двері. Духовна близькість, адже йдеться про іманентного Богочоловіка, який ділив трапезу з найближчими (Лк. 24, 41-43). Наш Воскреслий Христос – це не безособовий бог філософів, а справжня Особистість, яку в кінцевому результаті пізнаємо через інтимну зустріч.

Можемо багато читати, чути, дізнаватись про Бога та прихильно до Нього ставитися, але завжди буде вибір – бути спостерігачем, розуміти Бога як наукову гіпотезу або ризикнути і прийняти Його, відкрившись на Його слово та жити з Ним, спільно молячись з Його учнями, щоб увійти в дійсність християнського життя у великій церковній спільноті. До цього спонукає Воскреслий Христос.

Воскресіння – це про нашу потребу життя з Богом. Як потребуємо інших людей, подібно й потребуємо Бога, Його допомоги, підказки та слова для душі, а над усе зустрічі у Пресвятій Тайні Євхаристії (Йо. 6, 53-54).

Вихідним пунктом на цьому шляху може бути шлях у напрямку досконалості. Думка про досконалість заохочує людину до більших звершень. Саме тому Папа Франциск закликає до високих прагнень: «Робіть ставки на високі ідеали. Ті ідеали, які розширюють серце». Де ці ідеали? Звичайно, що в Бозі, де міститься ідеал людини, любові та багатьох потреб, які не позначаються економічними розрахунками. Саме воскресіння нашого Бога дало апостолам мужність, щоб втілювати ідеал людства, покликаного до вічності.

Воскресіння – це про любов. Думаємо, що кожному  знайома ситуація, коли любимо когось менше, а когось більше. Проблема полягає в тому, що сильніша любов може затьмарити любов до всіх інших. З Богом інакше. Святий Августин каже: «Якщо Бог буде на першому місці, то все інше буде на своєму». Йдеться про правильні пріоритети й відповідне співвідношення. Це ж бачимо у двох заповідях любові до Бога і ближнього.

Увійшовши у земний досвід, Господь відкриває мету людини за його межами. У воплоченні Христа соціальна дійсність та людська природа віднаходять обопільну гармонію. Посеред цих благодатних динамічних дій перед очима буде завжди стояти Бог, що любить та кличе у приготоване для нас місце – Небесне Царство (Йо. 14,2-3), яке людина отримала через смерть і воскресіння свого єдиного Бога Спасителя.

Воскресіння Бога є нагодою для відкриття внутрішніх прагнень, що оповиті тайною та духовною близькістю Творця. Саме Бог є ініціатором, а ми, подібно до паломників, крокуємо назустріч Господеві, котрий переміг смерть.

о. Яків Шумило, ЧСВВ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *