Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

Мова — це зброя.…

День українськомовн…

Скільки можна поступово, вже…

Скільки можна посту…

«
»

Блаженніший Святослав: «Ми вчимося у нашому духовному житті відрізняти основне від другорядного»

Сьогодні нам світло Божого слова і віри підказує, що навіть коли ми щось втрачаємо взамін здобуваємо щось нове. Таку думку висловив Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у ефірі радіо «Марія».

Предстоятель пригадав досвід апостолів, які пережили втрату свого Учителя, через що втратили надію.  

«Пригадаймо собі пасхальну історію подорожей двох учнів до Емаусу. Вони йшли з Єрусалиму з відчуттям тотального краху. Учні не знали куди йти і що їм робити. Вони були заглиблені у свою втрату. В той момент Ісус Христос крокував разом з ними, але вони настільки зайняті собою і своєю втратою, що вони його не впізнали. Лише в момент Євхаристії, коли Христос взяв хліб, переламав і їм подав відкрилися їхні очі», – розповів Глава Церкви.  

На його думку, ми зараз як учні Христові переживаємо дуже подібний досвід. Ми є перелякані, позаяк розлетілися всі наші уявлення чи стереотипи способу переживання Великодніх свят.

«Ми вчимося у нашому духовному житті відрізняти основне від другорядного. Ми вчимося відрізняти релігійні звички від звичаїв, а звичаї від суті і змісту нашої віри. Христос сьогодні нас не залишив серед страху і розчарування. Під час пандемії ми повинні наново Його віднайти навіть у наших домівках. Христос є присутнім у храмі, але Він є присутнім і поруч нас вдома», – переконаний Предстоятель УГКЦ.

На його думку, лише у Воскреслому Христі ми маємо віднайти силу, щоб перебороти страх і силу перемінити страх на радість.

«Я хочу усім побажати, щоб цей Великдень, який ми переживаємо в екстремальних умовах, був для нас нагодою щораз то глибше відкрити для себе присутнього поруч нас живого Воскреслого Бога нашого Спасителя Христа», – побажав Предстоятель УГКЦ.

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *