Дезінформація про коронавірус і 5G поширюється зараз найбільше, кажуть британці

Британська державна установа, яка наглядає за законністю на ринку засобів масової інформації та зв’язку повідомляє, що розповсюдження фальшивих теорій про коронавірус зараз стало найпоширенішим прикладом дезінформацїі в інтернеті.

Офіс комунікацій (Офком) проводить щотижневі опитування близько 2 000 осіб, щоб визначити, звідки люди отримують інформацію в теперішніх кризових умовах.

50% опитаних британців сказали, що під час карантину натрапляли на фальшиву інформацію.

Половина з них бачили повідомлення, в яких поширювалися конспіративні теорії про пов’язаність телекомунікацій п’ятого покоління (5G) і коронавірусу.

Офком знову наголошує на хибності і безпідставності тверджень, що 5G буцімто сприяє Ковід-19.

Згідно з опитуванням, коли йдеться про новини щодо коронавірусу, більшість британців найбільше довіряють офіційним джерелам, зокрема Національній системі охорони здоров’я та уряду, а також традиційним телерадіомовникам.

Соціальні медія та закриті групи викликають найменше довіри.

Але Офком повідомляє про випадки навмисних пошкоджень антен мобільного зв’язку у Британії, а також залякувань інженерів, яким заважали ремонтувати устаткування.

“Якщо щогли мобільного зв’язку не будуть працювати”, – застерігає Офком, – “то люди втратять можливість викликати допомогу, дзвонити лікарям, чи контактувати з рідними”.

Офком повідомляє, що 97% британців звертаються по інформацію щодо коронавірусу принаймні один раз на день.

Найбільш використовуваним джерелом в країні є суспільний мовник, Британська телерадіомовна корпорація (Бі-Бі-Сі), яка має потужну присутність і в інтернеті.

Опитування проведене на третій тиждень карантину вказує, що 78% британців отримують новини та інформацію від Бі-Бі-Сі, а 54% також використовують інших мовників.

Офком доходить висновку, що найчастіше на хибну, або оманливу інформацію натрапляють молоді люди віком 16-24 роки.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *