Синергія виконавця і слухача…

Збірник наукових ро…

Я не чакаў такога…

Сёння нашым суразм…

Я не очікував такого…

Сьогодні нашим спі…

Важливо вчитися у класиків…

Сьогодні нашою спі…

Я не маю рецепту…

Сьогодні нашою спі…

Кернесюґенд

м. Харків, вул. Д…

В Ірпені утворено…

Нещодавно в Ірпені …

РЕАЛІЇ, ЯКИХ НЕ ХОЧЕМО…

Творився часопис пі…

«
»

Встановлена участь екіпажу російського малого ракетного корабля “Штиль” в агресії проти України

Встановлено участь в агресії проти України екіпажу російського малого ракетного корабля  (МРК) “Штиль”. Цей корабель був залучений до блокування кораблів ВМС України у бухті Донузлав. У переліку (1, 2) осіб командного складу ЗС РФ, яким Генеральна прокуратура України повідомила про підозру, на цей час немає командира МРК “Штиль”. Також цей МРК не вказаний в переліку Військової прокуратури серед кораблів, задіяних в агресії проти України. Ми закликаємо українські правоохоронні органи проводити щодо окупантів всі належні процесуальні дії згідно з українським і міжнародним законодавством та подавати їхні дані в Інтерпол.

Передмова

З моменту розпаду СРСР минуло 28 років. За цей порівняно короткий час Росія, як правонаступниця Радянського Союзу, розв’язала кілька воєн проти сусідніх країн, які вирвалися з її вбивчих обіймів у 1991 році. Злочинні рішення російської політичної верхівки виконують прості російські громадяни – строковики, контрактники, офіцери збройних сил РФ, бойовики приватних військових компаній та численних воєнізованих формувань. За виконання злочинних наказів вони отримують військові звання, нагороди та пільги і хизуються цим в соцмережах. Їх героїзують російські пропагандисти, адже потрібно виховувати нові покоління для нових воєн. Для цього й створено в Росії Юнармію – сучасну версію Гітлер’югенда.

Завдяки публікаціям пропагандистів і безпосередніх виконавців злочинів у відкритих джерелах, вже сьомий рік InformNapalm збирає доказову базу для Міжнародного кримінального суду. Сьогодні піде мова про малий ракетний корабель “Штиль” (проект 1234.1 “Овод-1”, бортовий номер 620) зі складу 166 дивізіону малих ракетних кораблів 41 бригади ракетних катерів ЧФ РФ (номер в/ч бригади 72165, ППД – тимчасово окупований Крим, м. Севастополь).

Нагороди і звання за злочин

У 2013 році командир МРК “Штиль” Володимир Валерійович Дербетов (рос. – Владимир Валерьевич Дербетов), уродженець калмицького міста Лагань, мав звання капітан-лейтенант.

Після участі в спецоперації захоплення Криму він отримав достроково звання капітан 3-го рангу та медаль Ушакова. Нагороджений також медаллю “Адмірал Горшков”, має звання “ветеран бойових дій” та подяку від Путіна.

У 2015-2017 роках командував МРК “Зелений Дол”, під його командуванням корабель виконував бойові завдання в Сирії. Після того, як цей МРК  увійшов до складу Балтійського флоту, Дербетова призначили командиром ракетного корабля на повітряній подушці (РКПП) “Самум”. Станом на травень 2018 року фіксується у званні капітан 2-го рангу.

У 2016 році Дербетов, як командир МРК “Зелений Дол”, був вписаний в базу даних Центру “Миротворець”.

Сторінка в соцмережі: https://vk.com/id14496215 (http://archive.is/eow11) http://archive.vn/TMuWj

Встановлені дані моряків МРК “Штиль”

У російських соцмережах ми знайшли моряків, які брали участь в спецоперації захоплення Криму в складі екіпажу МРК “Штиль”.

Міхєєв Дмитро Олексійович (рос. – Михеев Дмитрий Алексеевич), 19.12.1994 р. н., м. Зеленодольськ, Татарстан, РФ.

Опублікував фото медалі за окупацію Криму та фото нагородного посвідчення.

Також Міхєєв завантажив на свою сторінку кілька відео періоду служби, які можуть бути використані в суді та будуть корисними для ідентифікації інших моряків-учасників агресії (посилання на відео: 1, 2; архів – на випадок видалення фігурантом доказів). На одному відео зафіксовані моряки МРК “Штиль”, на іншому –  Міхєєва зустрічають з потяга після демобілізації. На стопкадрі чітко бачимо у фігуранта шеврон МРК “Штиль”.

 • Сторінки, фото та архіви Д. Міхєєва

  https://vk.com/id156793567 (http://archive.vn/mBLHp) http://archive.vn/400jf http://archive.vn/t2SzT
  https://vk.com/iddmitriy_m (http://archive.is/lqCS5)
  https://vk.com/id555076169 (http://archive.vn/OT6NL) http://archive.vn/Y1ZQl http://archive.vn/vFegc

 

Дорас Дмитро (рос. – Дорас Дмитрий), 14.04.1994 р. н., м. Краснодар, РФ. Знайдений у списку контактів Дмитра Міхєєва.

Наступне фото з альбому Дораса на перший погляд малоінформативне, але на ньому зафіксовані характерні елементи МРК “Штиль”.

Ось порівняння з фотографіями корабля, знайденими в мережі:

Фото Дораса з медаллю за окупацію Криму:

 • Сторінки, фото та архіви Д. Дораса

  https://vk.com/id148737963 (http://archive.vn/mwC24) http://archive.vn/xor1Z http://archive.vn/Sn93u

  https://ok.ru/profile/561249080441 (http://archive.is/nM4gG) http://archive.vn/EaVnq

 

Злочини моряків МРК “Штиль”

У 2014 році МРК “Штиль” був одним з кораблів, що блокували вихід у відкрите море українським кораблям в бухті озера Донузлав. Слід зауважити, що участь у спецоперації захоплення Криму – не перший воєнний злочин для екіпажу цього корабля. У 2008 році МРК “Штиль” брав участь у війні проти Грузії. З 2009 року на постійній основі перебував на бойовому чергуванні біля берегів окупованої росіянами Абхазії.

Додаткова інформація щодо МРК “Штиль”, яка може бути цікава для читачів

На севастопольському форумі є цікаві коментарі, які ілюструють ситуацію не лише на МРК “Штиль”, а й на російському флоті загалом.

Росіянин з Уралу у 2016 році отримав відношення на МРК “Штиль” і вирішив почитати севастопольський форум:

“Добрий день, шановні форумчани! Потрібна ваша допомога. Прийшло відношення на МРК “Штиль”. Сам я з Уралу, 32 роки, вища освіта, є сім’я, діти. … На цей момент, ситуація, там де я на цей момент проживаю, складається вкрай неприємна: впали зарплати всюди, грядуть масові звільнення, є ймовірність залишитися без роботи. А тут такий шанс випав – і мрію свою здійснити, і життя якось змінити, сподіваюся на краще. Однак, почитавши цю гілку форуму (і не тільки), все більше сумнівів, а чи варто? Адже мрія мрією, а сім’ю годувати треба. Адже переїхати за 3000 км – це не жарти! Питання в наступному, чого очікувати з самого початку і які подальші перспективи?…” 

Відповідь:

“Жити нема де. Ніхто не чекає. Дадуть ліжко на пароплаві, потім пошук, щоб орендувати житло для сім’ї. Потім з кораба ніхто відпускати не буде. Вимагатимуть взутися-одягнутися, але нічого не дадуть, за свої купите. Потім ремонт завідування за свій кошт. Потім дружина не витримає і поїде до мами…”

Проект “Овод” і “пістолет біля скроні”

Кораблі проекту “Овод” були створені в 1960-х роках. Від початку ці кораблі хотіли включити до класу катерів, але тодішній головнокомандувач ВМФ адмірал СРСР Сергій Горшков спеціально затвердив для них новий клас – малий ракетний корабель. Під час спуску на воду першого “Овода” він сказав епічну фразу: “Ці МРК – пістолет біля скроні імперіалізму”. 

Станом на 2019 рік 12 МРК проекту “Овод” ще залишалися в строю, решта були списані, бо застаріли морально та фізично. Ті, що лишилися, потребують модернізації. Причому військові говорять, що під час модернізації слід зберегти лише корпус і надбудову, а також частину загальнокорабельних систем.

“Штиль” – малий ракетний корабель проекту 1234.1 “Овод-1”. Корабель був спущений на воду в 1978 році. Влітку 2019 року на форумах з’явились фото процесу “роздягання” МРК “Штиль”, тобто з нього знімали оснащення перед утилізацією.

У лютому 2020 року МРК “Штиль” був виключений зі складу ЧФ РФ. Але участь його екіпажів у агресії проти України та Грузії не має забуватись.

*Якщо ви переглядаєте мобільну AMP-версію цієї статті (Accelerated Mobile Page), то деякі фото і посилання на архіви у вас можуть не відображатися. Якщо ви зацікавлені детальніше вивчити матеріали цієї публікації, рекомендуємо переглянути статтю з комп’ютера.

Читайте та поширюйте також інші матеріали InformNapalm

Поширення і передрук з посиланням на джерело вітаються! (Creative Commons — Attribution 4.0 International — CC BY 4.0). Україномовні сторінки спільноти InformNapalm в соцмережах: Facebook / Тwitter Telegram.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *