У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

«Caritas Internationalis» закликає уряди країн не припиняти дбати про мігрантів

«Caritas Internationalis» закликає уряди країн не припиняти дбати про мігрантів
В заяві, зверненій до урядів країн, «Caritas Internationalis» закликає їх не забувати про мігрантів, що належать до найуразливіших верств населення, які страждають внаслідок пандемії коронавірусу.

Світлана Духович – Ватикан 

Хоча Covid-19 не має кордонів і не дискримінує за ознаками багатства, статусу чи походження, заходи урядів, спрямовані на припинення пандемії, часто залишають поза увагою найбільш уразливих людей у всьому світі, особливе місце серед яких займають мігранти. Про це йдеться в заяві «Caritas Internationalis», в якій організація звертається до урядів країн із закликом не зупиняти чи зменшувати міжнародну допомогу в цей час надзвичайного стану. «Тепер ця криза, в основному, зачіпає європейські та інші західні країни, але ми не повинні втрачати з поля зору південні країни світу, а також найбільш уразливих, що можуть бути безпорадними та потребують глобальної солідарності», – зазначив Генеральний Секретар «Caritas Internationalis» Алоїжус Джон, коментуючи заяву. 

Забезпечити доступ до основних послуг

В заяві наголошується на важливості забезпечити «усім мігрантам, біженцям та шукачам притулку доступ до основних послуг, незалежно від їхнього юридичного статусу». Автори заяви підкреслюють, що ця необхідність стала очевиднішою та нагальнішою під час пандемії, коли відсутність доступу до такої основної послуги, як охорона здоров’я, створює величезний ризик як для мігрантів, так і для приймаючих країн. Вони додають, що мігранти є вразливішими до COVID-19 через перебування в дорозі та погані умови праці та життя. «Доступ до основних наявних послуг, зокрема, до медичної допомоги, навіть у періоди карантину, повинна бути гарантована місцевою владою всім людям, що проживають на території, включаючи мігрантів та біженців», – наголошується в заяві «Caritas Internationalis». 

Захищати мігрантів-працівників

Автори заяви приєднуються до нещодавнього заклику до світових лідерів Верховного комісара ООН з питань біженців Філіппо Ґранді не забороняти право на доступ до інших країн з метою шукання притулку і не змушувати людей повертатися в небезпечні обставини.

«Caritas Internationalis» вказує також на економічні наслідки пандемії, зазначаючи, що багато нелегальних робітників-мігрантів втратили працю, втрачаючи через це також основне джерело захисту та фінансової підтримки для всієї своєї сім’ї. Організація закликає уряди не позбавляти жодного працівника гарантій соціального захисту та вживати заходів для подолання явище нелегального працевлаштування.

«Caritas» у світі проти Covid-19

Завдяки мережі 165 місцевих «Caritas» у всьому світі, організація докладає зусиль для того, аби подолати пандемію, сприяючи підвищенню рівня обізнаності щодо запобігання поширенню вірусу та надаючи конкретну допомогу. Наприклад, у Венесуелі «Caritas» забезпечує набідніші верстви населення гігієнічними наборами та надає віддалену психосоціальну та духовну підтримку сім’ям та людям похилого віку. В Лівані організація мобілізувала свої ресурси та адаптувала свої служби для того, аби відповісти на епідемію, дотримуючись строгих запобіжних заходів, не припиняючи при цьому надавати продовольчу та медичну допомогу. Стосовно ситуації на Близькому Сході «Caritas Internationalis» закликає вернути увагу на серйозний вплив, який можуть мати економічні санкції та обмеження, накладені міжнародною спільнотою, як на сферу охорони здоров’я, так і на соціальну сферу. 

Нагода проявити солідарність 

«В теперішній боротьбі – додають на завершення очільники організації “Caritas Internationalis” – цей вірус нагадує нам “раз і назавжди, що людство – це єдина спільнота”, як наголосив Папа Франциск. Тому цю ситуацію слід розглядати як нагоду перевірити нашу здатність бути солідарними з усіма потребуючими людьми в цьому світі. Сподіваємось, що ранній досвід та подальші знання, отримані в деяких країнах, стануть настановою для кращого та швидшого вирішення цієї проблеми в тих країнах, де вірус щойно починає поширюватися».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *