«Допомога Церкві в потребі» і Covid-19: молитовна мережа та спеціальний фонд

«Допомога Церкві в потребі» і Covid-19: молитовна мережа та спеціальний фонд
Папська Фундація дбає про духовну й матеріальну підтримку найбідніших громад в різних частинах світу, в яких часто місцева Церква є чи не єдиним осередком надання соціальних і медичних послуг.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

З ініціативи Папської Фундації «Допомога Церкві в потребі» мережа затворницьких спільнот в усьому світі об’єдналися в молитві в наміренні подолання пандемії Covid-19. Молитовна акція, що триває від початку квітня, згуртувала вже 50 таких спільнот, які також надсилають свої послання солідарності до найбільш уражених регіонів.

Водночас, для того, аби допомогти священикам і богопосвяченим особам, що потрапили в скрутне становище через кризу, як також для підтримки найзлиденніших, «Допомога Церкві в потребі» створила окремий фонд, поставивши за мету зібрати 5 мільйонів євро, які будуть використані для фінансування проектів на Близькому Сході, в центральній і східній Європі, Латинській Америці, Азії та Африці.

Солідарність духовна і матеріальна

«Ця допомога може здаватися краплиною, беручи до уваги величезні потреби, як теперішні, так і майбутні. Однак, вона є суттєвою для щоденного життя християнських громад, які ми підтримуємо», – зазначив Бенуа де Бланпре, Директор Фундації.

«Оскільки страждання людей, пов’язані з Covid-19, і далі помножуються в усьому світі, зростає запит на соціальну й духовну допомогу», – стверджує Томас Гайне-Ґельдерн, виконавчий президент «Допомоги Церкві в потребі», висловлюючи сподівання на те, що ця допомога, «що стає можливою завдяки нашим доброчинцям, причиниться до полегшення тягарів наших богопосвячених осіб на передовій, несучи страждаючим братам і сестрам Божу любов і співчуття».

Через пандемію в країнах, що розвиваються, зросла кількість уразливих громад, які й без цього були бідними й обмеженими в ресурсах, а можливість отримати якісь соціальні чи медичні послуги часто залежить від місцевої Церкви. «Церква, – зауважив Томас Гайне-Ґельдерн, – відіграє особливу духовну й пастирську роль в щоденному житті найбідніших християнських громад планети, тож ми повинні причинитися до зміцнення мережі безпеки».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *