Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

У Будапешті пройшло онлайн-святкування Пасхи

День Воскресіння Христового українці в Угорщині відсвяткували по-особливому. Святковий день розпочався для громади з пасхальних онлайн-богослужінь. Цього дня українська громада духовно з’єдналася в молитві з Блаженнішим Святославом, що відбулася у Патріаршому соборі за допомогою «Живого телебачення», а благословення великодніх страв провів онлайн отець Дам’ян Габорій.

Другою важливою подією української громади цього дня стала організація святкування Великодня'2020 через Інтернет, яке організувала церковна «Рідна школа» в Будапешті та в якому взяли участь діти спільно з батьками.

Керівниця церковної школи і організатор події п. Олена Бескоровайна розповіла: «Свято онлайн – це теж цікаво! Дуже зворушливо прозвучали  вірші, розподілені на всіх членів родини. Цікаво було розглядати  малюнки на теми "Великдень" і "Мій великодній кошик" в онлайн-галереї. Цього дня ми чудово розважилися: загадки, ігри, поетичні спроби, майстер-клас з розпису повітряної кульки-писанки. Та було і спілкування, якого нам так зараз бракує». На завершення свята отець Дам’ян  благословив всіх учасників онлайн-свята та побажав веселих і благословенних свят, а керівниця школи подякувала учням, які щосуботи беруть активну участь в навчальній програмі школи за допомогою програми «Zoom», вивчаючи таким чином українську мову і літературу, історію, «Я у світі», основи християнської віри та готуються до першої сповіді.

«Через неможливість проведення онлайн-богослужіння під час карантину в церкві, яка розташована на туристичній вулиці угорської столиці, де українська громада збирається на щотижневі молитви в церкві,  ми спільно з парафіянами брали участь у великопісних реколекціях, страсних і пасхальних богослужіннях, які відбувалися в Патріаршому соборі за допомогою онлайн-трансляції  "Живого телебачення". З парафіянами проводимо онлайн-зустрічі, але з нетерпінням чекаємо на можливість спільно молитися в церкві», – повідомив о. Дам’ян Габорій, душпастир для українців в Угорщині.

За матеріалами пресслужби УГКЦ в Угорщині

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *