Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

Мова — це зброя.…

День українськомовн…

Скільки можна поступово, вже…

Скільки можна посту…

«
»

У Франківську засвітили промінь вдячності медикам і воїнам.

Увечері 26 квітня в Івано-Франківську засвітили промінь вдячності медичним працівникам і воїнам, які щоденно ризикують собою та стоять на варті нашого життя. Стовп світла можна було побачити з різних куточків міста, а засвітили його на подвір’ї палацу Потоцьких – у символічному місці, де колись був розташований пам’ятник військовим медикам. Про це повідомили на fb-сторінці Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац».

Фото: facebook.com/PotockiPalace.if.ua

Як нагадали на сторінці «Палацу», понад 200 років палац Потоцьких в Івано-Франківську був військовим шпиталем. На знак вдячності за віддану працю тут було встановлено пам’ятник військовим медикам – камінь із червоного граніту з вирізьбленим обличчям сестри милосердя, яка пригортає до себе пораненого воїна. Композиція обрамлена великим медичним хрестом, з написом – «Ми пам’ятаємо всіх».

Після закриття шпиталю 2004 року пам’ятник спершу передали місцевій авіаційній бригаді. 10 років він простояв у забутті на березі пожежної водойми. А 2014 року один з керівників Івано-Франківської обласної інфекційної лікарні запропонував перенести пам’ятник туди. Чоловік раніше служив у військовому шпиталі й добре пам’ятав про монумент. Восени того самого року камінь переїхав на лікарняне подвір’я, його доповнили табличкою «Медичним працівникам присвячується…».

Фото: facebook.com/PotockiPalace.if.ua

Учора на подвір’ї палацу Потоцьких, по периметру залишків постаменту, розмістили прожектори, світло яких зливалося в промінь, що линув до неба. Захід присвятили тим, хто тримає нам небо: лікарям, які сьогодні працюють на внутрішньому фронті, серед лікарняних ліжок, беззахисні перед невидимою загрозою; воїнам, котрі захищають нас на Сході держави в бліндажах та окопах під кулями снайперів і під вогнем ворожих гармат; воїнам-вогнеборцям, які щодня рятують від нещадних пожеж.

Фото: facebook.com/PotockiPalace.if.ua

«Медики і воїни зараз тримають небо над Україною. Люди з великими серцями, які випромінюють світло. Вони постійно на варті нашого життя, щоденно ризикують собою, заради нашого спокою, здоров’я те безпеки. Ми засвітили промінь вдячності – стовп світла, що тримає небо – саме на цьому символічному місці. Його можна побачити з різних куточків міста із вікон – не виходячи з дому», – розповів директор КП «Простір інноваційних креацій «Палац» Володимир Гайдар.

Фото: facebook.com/PotockiPalace.if.ua

Акцію провели 26 квітня, згадавши також про ліквідаторів Чорнорбильсокї катастрофи, які рівно 34 роки тому тримали небо над Україною.

За мотивом живого перформансу команда фахівців-волонтерів створила відео для поширення в соцмережах. Його можна переглянути за цим посиланням.

Фото: facebook.com/PotockiPalace.if.ua

Організатори акції закликали, поширюючи відео, позначати в дописі знайомих і незнайомих лікарів і воїнів, яким хочете висловити свою вдячність.

До слова, задля реалізації задуму вся команда працювала на волонтерських засадах, без залучення бюджетних коштів.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *