«Добро однієї людини впливає на життя тисяч», – о. Петро Жук під час третьої науки

У Патріаршому соборі в Києві триває щоденна молитва за припинення пандемії коронавірусу і недужих. Під час молебнів цього тижня проповідує отець Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительської духовної семінарії. Під час сьогоднішньої науки священник аналізував притчу про закваску та розважав над таємницею і силою Божого Царства на землі.

«Ця притча дуже коротка, проста і глибока за своїм змістом. Вона має численні символи і алегорії. Навіть богослови мають трудність з розумінням і поясненням, бо сам Господь її не пояснює, а дає нам можливість зробити висновки самим. Таким чином ми можемо зосередитись на її центральній думці: усвідомлене розуміння концентрації малої кількості закваски і великої кількості муки», – наголосив о. Петро.

У ній дуже виразно бачимо ситуацію, в якій щось мале має великий вплив і перевагу над великим.

«У цій притчі Господь змінює акцент і показує, що Царство Боже має інший принцип. Коли мале і незначне в очах світу, може бути вирішальним у Царстві Божому. Закваска має силу, яка веде до зміни. Кожен усвідомлює, що вона діє з середини. Сила закваски показує нам, що щоб досягнути результату, потрібно вкладати почуття терпеливості. Потрібен час, щоб закваска подіяла на все тісто», – переконаний священник.

За словами проповідника, ця притча нам об’являє правду про Царство Боже. Його сила є відмінною від світу. Позаяк вона прихована і утаємничена. Сила світу завжди демонструється назовні, проте сила Царства Божого – діє всередині. Ця сила є понад всі можливості, якими може тільки хвалитися світ.

Священник також звернув увагу на те, що до цієї притчі образ закваски використовувався виключно у негативному світлі. Тому викликає здивування, що Христос використовує саме цей образ.

«Це дивує і водночас привертає увагу слухачів. Царство Боже є зовсім іншим. Його не можна цілковито зрозуміти чи прирівняти до якоїсь сутності», – зауважив він.

Сьогодні реколектант попросив застановився над такими двома запитаннями:

  • Якою є прихована дійсність і значення притчі про закваску?
  • Як зрозуміти її значення?

Після чого проповідник пояснив, що цей образ сьогодні для нас є зрозумілим з огляду на пандемію коронавірусу. Оскільки, ми боїмося вірусу, через те, що він передається від однієї до багатьох людей. Як наслідок ми можемо заразитися, хворіти і померти. Проте ця притча є про щось інше.

«Притча про закваску хоче нам показати, що принцип, коли ложка дьогтю нищить бочку меду Христос перемінює. Він показує нам, що добро здатне заражати інших, що воно здатне захоплювати і надихати іншу людину. Бачимо, що найменше добро може поширювати і збільшувати межі Божого Царства. Добрий вчинок може стати перевагою над злом», – сказав він.

Проповідник пригадав усім, як маленькі вчинки волонтерів рятували життя воїнів і підтримували цілу армію. Коли добро одної людини впливало на життя тисячі. А приклад добра запалював мільйони людей по всьому світу.

«Ми можемо це зрозуміти лише через глибину нашої віри. Для нас це можливість побачити Царство Боже в дії цього світу через можливість торкнутися до добра і чинити його. Наша віра дає можливість творити Царство Боже на землі тут і тепер. Позаяк воно є в середині кожного з нас», – підсумував проповідник.

 

Департамент інформації УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *