У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

У день вшанування жертв…

У день вшанування ж…

Діти-читачі з Харківщини та…

Дитячий Міжрегіона…

На будинку, де вийшла…

В центрі Лубен, на …

На відміну від української…

Говорить Андрій Крю…

Має бути державна політика…

Говорить Дмитро Шев…

Якщо студент хоче бути…

День українськомовн…

«
»

Близько 800 одиниць зброї, майже 11 тисяч боєприпасів та 35 кг вибухівки виявили прикордонники за рік

30 квітня прикордонники відзначають професійне свято. І з цієї нагоди Держприкордонслужба підбиває підсумки прикордонного року.

Контрабанда зброї, боєприпасів, вибухівки – серйозний виклик для безпеки країни, особливо в умовах війни. Серед факторів, що впливають на контрабанду засобів терору, є незаконні постачання зброї до окупованої частини Донбасу, низьких рівень економічного розвитку прикордонних регіонів тощо. Результати діяльності Держприкордонслужби, а також висновки європейських колег свідчать, що останніми роками кількість спроб контрабанди зброї та боєприпасів через кордон зменшилася. Водночас така загроза зберігається для кордону з Росією та адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом.

Від початку квітня 2019-го на державному кордоні України, лінії розмежування в зоні проведення ООС та на адмінмежі з ТОТ АР Крим співробітники Держприкордонслужби виявили та вилучили 800 одиниць зброї як вогнепальної, так і холодної, майже 11 тисяч боєприпасів та 35 кг вибухівки. Окремо варто зазначити, що чимала кількість затримань відбулась завдяки чіткій роботі оперативних підрозділів, а також за їх інформацією. Крім того, оперативники Держприкордонслужби зі складу Об’єднаних сил продовжують активну протидію можливим ворожим диверсіям, переміщенню зброї та обладнанню схронів незаконних збройних формувань.

Близько половини вилучених боєприпасів прикордонники виявили у КПВВ Донбасу, або поблизу них. Значною мірою на ці результати вплинули виявлені схрони. Лише цього року на Донеччині знайдено чотири чималих сховки. Так, у січні у Волноваському районі в покинутій будівлі знайшли два гранатомети, постріл до гранатомета та 222 набої різного калібру. У лютому військовослужбовці Донецького загону в напівзруйнованій обстрілами будівлі виявили схрон з понад 50 пострілами до гранатометів. Ще один сховок з 5 пострілами до гранатометів, більш як 2 тисячами набоїв та міною знайшли перед Великоднем в нежилій будівлі в Мар’їнці. Також днями у Волноваському районі на Донеччині правоохоронці виявили поблизу залізничного полотна сховок з гранатометами, пострілом до гранатомета, гранати та понад 220 патронів до АК, а також 2 димові шашки. Все це могло бути використано зловмисниками для вчинення диверсій на мирній території України.

Щодо ділянок держкордону, то в контексті протидії переміщення зброї торік у липні на Львівщині, в пункті пропуску «Краківець», що на кордоні з Польщею, прикордонний пес допоміг знайти тайники зі зброєю. Автомат та три пістолети, магазини до них були заховані під обшивкою та в панелі приладів автівки іноземця, в якого виявили ще й марихуану. Чимало небезпечних заборонених знахідок виявлено і пунктах пропуску морського сполучення. Приміром, в контейнері з автомобілем, який доставили зі США, прикордонний пес допоміг знайти гвинтівку та магазини та 80 набоїв. Додамо, що за 12 місяців прикордоннки Одеського загону в портах виявили 1,5 тис. набоїв та майже три десятки одиниць зброї у вживаних автомобілях зі США (де в більшості штатів громадяни мають право на володіння та використання зброї для особистого захисту).

З 35 кілограмів вибухівки, вилученої українським прикордонниками за 12 місяців, 30 кілограмів – переважно пороху – виявили на кордоні з Росією.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *