Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

“Яни Капу” повернувся до Одеси.

Український рейдовий буксир «Яни Капу» після повернення з російського полону та тривалого ремонту у військово-морській базі м. Очаків повернувся до Одеси. Екіпаж буксира провів серйозну роботу з його відновлення, щоб перебазувати до військово-морської бази «Південь» для продовження ремонтних робіт.
Прибули своїм ходом, пришвартувалися теж самостійно. Керував переходом рейдового катеру його перший командир Юрій Будзило. Розповідає, що роботи було багато – відновили ті пошкоджені місця, де були тарани, коли їх намагалися зупинити кораблі ФСБ Російської Федерації.
Нагадаємо, 25 листопада 2018 року корабельна група ВМС України у складі двох малих броньованих артилерійських катерів «Бердянськ» і «Нікополь» та рейдового буксиру «Яни Капу» здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. В міжнародних водах в районі Керченської протоки прикордонна корабельна група Російської Федерації у складі кораблів, винищувачів та вертольотів здійснила напад на українські кораблі та, застосувавши зброю, захопила в полон 24 членів екіпажів, троє з них зазнали поранення.
Російський корабель «Дон» двічі таранив український рейдовий буксир «Яни Капу», внаслідок чого було пошкоджено головний двигун, обшивку і леєрну огорожу, втрачено рятувальний пліт.
Українські екіпажі провели полоні 10 місяців. У травні 2019-го Міжнародний трибунал з Морського права постановив, що Російська Федерація повинна негайно звільнити українських моряків і повернути захоплені катери та буксир.
У вересні Росія передала Україні військовополонених членів екіпажів, а кораблі повернула тільки через місяць, 18 листопада 2019 року, у розбитому та розкраденому стані. 20 листопада вони прибули в Очаків і стали на ремонт тільки після проведення слідчих дій та балістичної експертизи.
Виконуючий обов'язки командира рейдового буксиру "Яни Капу" Юрій Будзило розповідає: "Було відремонтовано управління головними двигунами, мідь повирізали, ми її замінили. Потім збирали докупи частково розібрані двигуни – робили все для того, щоб буксир вийшов в море і виконував поставлені завдання."
Ще не так давно мало хто знав, що у ВМС є такий буксир. Втім, у 2018 -2019 роках за визволення його екіпажу та екіпажів МБАКів з російського полону боровся чи не весь цивілізований світ. Юрій Олександрович поділився, що в полоні моряки відчували цю підтримку, хоча й не одразу дізналися про неї, адже росіяни приховували від них інформацію: "Нас переконували – що нас не підтримують, що нас не чекають, що про нас забули. Ну серцем то ми відчували, що про нас не забувають. Перевертали цю інформацію, нам не давали листівок, нам не надавалося спілкування з рідними."
Нині екіпаж рейдового буксиру працює як єдиний організм. Хлопці з мужністю пройшли всі випробування і продовжують нести службу разом.
Повернулася у військово-морську родину і легендарна корабельна у другому поколінні собачка Джессі. Коли екіпаж захопили в полон, вона ще довгих 8 місяців перебувала на території прикордонної служби Росії, а потім її передали родині українського моряка Сергія Чуліби у Херсонську область.
Зараз Джессі знову на кораблі. Вона розуміє, що є членом екіпажу, і всім чужим дає грізну відсіч.
Рейдовий буксир «Яни Капу» названий так на честь міста, що розташоване на півночі окупованого Криму, у перекладі з кримсько-татарської означає Нові ворота.
Підтримати екіпаж визвалася Благодійна організація "Благодійний фонд "Астем Фаундейшн". Члени цієї організації пропонують шефську допомогу екіпажу буксиру, щоб у подальшому опікуватися проблемними питаннями та сприяти їх вирішенню.
Директор Благодійної організації Рєфат Умєров зазначив:"Фонд "Астем" надає велике значення забезпеченню суверенітету та територіальній цілісності України, розвитку громадянського суспільства, зміцненню армії та флоту нашої держави, тому вирішив взяти шефство над рейдовим буксиром."
Тож, екіпаж «Яни Капу» матиме потужну підтримку у подальшому відновленні буксиру уже тут, в Одесі.
Окрім того, одноголосним рішенням комісії Міноборони України 22 військовослужбовцям Військово-Морських Сил Збройних Сил України, які 25 листопада 2018 року у складі членів екіпажів малих броньованих артилерійських катерів та рейдового буксиру виконували бойове завдання із захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в умовах безпосереднього зіткнення та вогневого контакту з військовими формуваннями Російської Федерації в Керченській протоці та у подальшому були захоплені в полон, надано статус учасника бойових дій.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *