Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

«Сьогодні ювілей Блаженнішого Святослава, що Його назнаменував Господь», – єпископ Йосиф Мілян

Провадячи Церкву Божу тут на землі, наш Патріарх показує правдиві і вічні цінності, якими і сам живе. Ми взоруємося Його скромністю у побуті, у нешукані «перших місць» серед мужів цього світу. Він став достойним послідовником своїх попередників: митрополита Андрея, мученика і страдателя за Церкву патріарха Йосифа, митрополита Стернюка і патріарха Любачівського, що керували Церквою в підпіллі. У Києві він продовжив діло Блаженнішого Любомира. Він увібрав у себе досвід і мудрість, скромність і покору, невибагливість і жертвенне служіння своїй Церкві.

Про це 5 травня 2020 року говорив владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, під час проповіді на Божественній Літургії з нагоди 50-літнього ювілею Блаженнішого Святослава.

Свою проповідь архиєрей розпочав цитатою із сьогоднішньої Євангелії: «Дбайте не про їжу, що минає, а про їжу, що лишається на життя вічне, яку вам дасть Син Чоловічий, бо Його Бог Отець назнаменував». Коментуючи цей уривок владика зауважив, що людина завжди прагне шукати щастя в найближчих горизонтах: «Людина чується комфортно, коли вона сита, вдягнена, коли їй тепло. На це звертають увагу країни, уряди, бо розуміють, що голодне суспільство дуже небезпечне. Господь також в своїх повчаннях говорить про ці елементарні речі, які роблять людину спокійною: «Я був голодний – ви мене накормили, був спраглий… в темниці…. в лікарні …» – за ці діла милосердя, якими опікуємося щоденно Господь обіцяє людині вічність», – наголосив єпископ.

Золотий ювілей Блаженнішого Святослава

«Сьогодні Українська Греко-Католицька Церква переживає особливий день – золотий ювілей Блаженнішого Святослава. Його назнаменував Господь. Це підтвердить і правдиво засвідчить уся Церква. Він, як Глава і Отець, Патріарх, Первоєрарх звертає нашу увагу на істинні, правдиві і вічні цінності», – наголосив проповідник.

Продовжуючи він зауважив, що свого часу світ задавав собі питання, в який спосіб Святослава Шевчука було вибрано на первоєрарха. «Весь Виборчий Синод УГКЦ може потвердити, що в тому виборі була присутня десниця Бога Отця», – наголосив владика Йосиф.

Блаженніший Святослав дбає про глобальність та автентичність нашої Церкви

У проповіді єпископ також пригадав, як Блаженніший Любомир кільканадцять років тому почав розмірковувати над стратегією розвитку нашої Церкви, про єдину Церкву на Київських горах. Ця стратегія була затверджена, а Блаженніший Святослав пішов ще далі, проголосивши про глобальність нашої Церкви, про її світовий рівень.

«Соціальне служіння нашої Церкви дуже активне. Дбання про вимушених переселенців та біженців, в полі його уваги. Мігранти та українці за межами України та на поселеннях є завжди в його пам’яті та на устах. Він – та людина, що знає українську культуру і її шанує. Він дбає про автентичність Христової Церкви, щоб та часом не стала оруддям в руках держави, аби Церква була справді «сіллю землі». Не завжди, те що виходить з-під пера чи з уст Блаженнішого подобається всім, але така є роль Церкви – казати правду людині і суспільству, навіть якщо та правда часом є гірка. В цьому ще раз вбачається назнаменування Бога на чолі Блаженнішого. Вірний син своєї матері, своїх батьків, батьківщини і Церкви, Глава і Отець багатомільйонної Церкви, яка вдивляється в його очі і вслуховується в його слово».

Наш Патріарх – один з найкращих богословів нашої Церкви

Завершив проповідь владика Йосиф такими словами: «Щоб дати комусь їжу на вічне життя, треба і самому мати ту їжу, треба її десь взяти. Наш Патріарх, як один з найкращих богословів нашої Церкви, знає де її взяти, де черпати, до якого джерела скерувати своїх вірних. Він знає, що сказати, що написати, як повестися у колі журналістів. Він своїм життям засвідчує, що сам Господь його ознаменував. В цей день святкування Золотого ювілею закликаємо всіх людей молитися за свого Патріарха, щоб він міг бути тим, до чого Бог його покликав».

Пресслужба Київської архиєпархії

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *