Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Кардинал Равазі: Мистецтво – це світло серед темряви кризи

Кардинал Равазі: Мистецтво – це світло серед темряви кризи
Того дня, як Папа під час Святої Меси у “Домі святої Марти” молився за митців, кардинал Джанфранко Равазі, Президент Папської Ради у справах культури, нагадав про річницю “Меси Митців”, яку Папа Павло відслужив VI в Сикстинській каплиці 1964 року.

о. д-р Теодосій Р. Грень, ЧСВВ / Eugenio Bonanata – Ватикан

Креативність як необхідна річ для надії та довіри, зокрема, у такий складний період, який переживаємо сьогодні. На цю тему висловився кардинал Джанфранко Равазі, Президент Папської Ради у справах культури, з нагоди 56-ї річниці “Меси Митців”, яку святий Папа Павло VI відслужив 7 травня 1964 року в Сикстинській каплиці Апостольського палацу у Ватикані. До цих роздумів кардинала спонукала також і сьогоднішня ранішня Свята Меса в “Домі святої Марти”, під час якої Папа Франциск закликав молитись за митців, підкреслюючи, що вони “допомагають нам усвідомити, що таке краса, а без краси неможливо зрозуміти Євангеліє”.

Зв’язок мистецтва і віри

В промові Папи Монтіні зазначалося, що світ, в якому живемо, потребує краси, аби не потонути у відчаї; а центральним пунктом є відновлення зв’язку між мистецтвом і вірою. «Цей зв’язок, – як пояснив кардинал Равазі, – ґрунтується на тому, що обоє представляють не щось видиме, що присутнє в реальності, але – невидиме, що існує у видимому, як стверджує великий митець Пауль Клее».

Вчинити зрозумілішим світ духа

Звертаючись до митців у Сикстинській каплиці, Папа Павло VI відверто запропонував вірі та мистецтву “примиритися” і знову стати друзями, визнавши при цьому, що Церква потребує співпраці митців. Серед іншого, він провів паралель між митцем і священиком, які розділяють ту ж саму мету, якою є зробити доступнішим і зрозумілішим світ духа. У цій діяльності, на переконання Папи Монтіні, митці є фахівцями.

Шлях надії

Іван Павло ІІ та Венедикт XVI поглибили ці думки, запропоновані їхнім попередником на Петровому престолі. Але слова святого Павла VI прозвучали нещодавно також і з уст Папи Франциска, коли під час ранішньої молитви у “Домі святої Марти” він молився за митців, вказуючи на те, що своєю креативністю вони вказують на шлях до надії. «Власне, у цьому й полягає сила митців, – зазначає Президент Папської Ради у справах культури, – також і в наші дні, коли перед нами замкнутий горизонт і панує похмурість з приводу ситуації, яку переживаємо».

Заклик кардинала

Митець повинен бути тим, хто, живучи в реальності, вміє її інтерпретувати, перемінювати, переображувати, а отже, допомагає людям не загубити погляд серед пилу історії. В період карантину митці своєю діяльністю супроводжують людей та несуть радість у їхні домівки за допомогою засобів масової інформації.

Також і мистецький сектор із побоюваннями дивиться у майбутнє, скаржиться на недбале ставлення з боку інституцій та дякує у листі Папі Франциску за його молитви. «Попри економічні питання, зазвичай, пов’язані з державою, – підсумував кардинал Джанфранко Равазі, – цю категорію осіб можна підтримати завдяки більшій уважності до них з боку суспільства». При цьому, він теж наголосив на важливості, аби на рівні місцевих спільнот належно цінувати бібліотеки, світ театру та музики.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *