Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Бельгія: психіатричні лікарні Братів Милосердя втратили статус «католицьких»

Бельгія: психіатричні лікарні Братів Милосердя втратили статус «католицьких»
Конгрегація Віровчення прийняла таке рішення, оскільки психіатричні заклади медичної мережі допускають можливість застосування евтаназії. Генеральний Настоятель: Згромадження повинно розірвати зв’язок з цими закладами.

о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ / Alessandro De Carolis – Ватикан

Від 2002 року законодавство Бельгії дозволяє на застосування евтаназії щодо пацієнтів, які перебувають у «безнадійному медичному стані». І до цього бачення 2017 року приєдналися психіатричні заклади Згромадження Братів Милосердя, заснованого в ХІХ столітті. Після трьох років безплідного діалогу з Асоціацією, яка керує цими лікарнями від імені Згромадження, більшість в керівництві якої становлять миряни, Конгрегація Віровчення прийняла рішення, згідно з яким «психіатричні лікарні, якими управляє Асоціація “Provincialat des Frères de la Charité asbl” у Бельгії відтепер і надалі не можуть вважатися католицькими закладами».

Три роки невдалих переговорів

У листі за підписом Префекта та Секретаря цієї Конгрегації, адресованому Генеральному Настоятелеві Згромадження братові Рене Стокману, викладено хронологію подій, які розпочалися три роки тому, коли на сайті бельгійського відгалуження Згромадження був опублікований документ, згідно з яким «за певних умов, в католицькому медичному закладі допускається практика евтаназії». Очільники Конгрегації підкреслюють, що ця практика, яку підтримала Асоціація «Provincialat des Frères de la Charité asbl» не має нічого спільного ні з Богом, ні зі Святим Письмом, ні з християнським баченням людини, та перераховують ряд зустрічей, проведених з метою вирішити ситуацію «в дусі церковної щирості».

Вимога Ватикану полягала в тому, щоб очільники бельгійської медичної мережі «в письмовій формі й у недвозначний спосіб ствердили прийняття принципів сакральності людського життя та неприйнятності евтаназії, і, як наслідок, абсолютну відмову здійснювати її в підпорядкованих їй закладах». Вимога виявилася даремною. Рішення Святого Престолу не стосується п’ятдесяти шкіл та п’ятнадцяти ортопедичних осередків, які провадять ченці, що також неодноразово висловилися проти рішень керівництва згаданої Асоціації.

Єпископам країни рішення Конгрегації 7 травня 2020 р. вручив Апостольський нунцій. Єпископат у заяві з цього приводу закликає не припиняти діалог з усіма зацікавленими сторонами, дякуючи при нагоді медпрацівникам за важку працю в цей період пандемії.

Генеральний Настоятель: відмежовуємося від лікарень

Генеральний Настоятель Братів Милосердя Рене Стокман не випромінює оптимізму щодо подальшого діалогу. «Ми спілкувалися протягом трьох років і зробили все, що змогли», – зазначає він, називаючи рішення Конгрегації «болючим» і нагадуючи про те, що Брати Милосердя були першими в Бельгії, які почали ще 1815 року працювати з психіатричними пацієнтами.

Але, як наголосив брат Рене, евтаназію неможливо погодити із харизмою милосердя. «Згромадження, – додає він, – мусітиме відмежуватися від своїх психіатричних закладів у Бельгії». Ця справа, однак, не є простою, оскільки заклади використовують нерухомість і майно згромадження, тож потрібно досягнути порозуміння й укласти спеціальну угоду із Асоціацією, яка управляє лікарнями. Але Генеральний Настоятель рішуче налаштований розірвати зв’язок з цими структурами, які «не можуть, нехай це буде чітко зазначено, асоціюватися з Братами Милосердя» – наголошує він.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *