Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Кардинал Оллеріш: Європейський Союз – знаряддя миру в світі

Кардинал Оллеріш: Європейський Союз – знаряддя миру в світі
З нагоди Дня Європи, в 70-ту річницю «Декларації Шумана», кардинал Жан-Клод Оллеріш, Голова Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE), вказує на необхідність створення мережі солідарності, щоб перемогти пандемію, побудувати мир і не зрадити ті цінності, на яких була заснована Європа.

Massimiliano Menichetti / Світлана Духович – Ватикан

Нам потрібен інший вірус, вірус солідарності та милосердя, аби зрозуміти, що людина не живе на одинці, бо ми можемо бути людьми тільки разом з іншими. На цьому наголосив Голова Комісії Єпископатів Європейського Союзу (COMECE) та Архиєпикоп Люксембургу кардинал Жан-Клод Оллеріш в інтерв’ю для ватиканських медіа з нагоди Дня Європи, що цього року збігається із 70-тою річницею проголошення «Декларації Шумана» (1950). 

Християнське коріння батьків-засновників та «європейське чуття» Папи

Ділячись думками про значення цього свята в контексті пандемії, кардинал Оллеріш підкреслив, що, насамперед, це є моментом вдячності, «адже завдяки Європейському Союзу ми отримали мир». «Вчора ми спогадували 75-ту річницю поразки нацистського режиму, – зазначив він, – і відтоді ми зробили великий поступ. Але потрібно зберігати цей дух, і для цього ми повинні повернутися до духу батьків-засновників». Ієрарх додав, що засновники Європейського Союзу були людьми, відданими мирові та єдності, ґрунтуючись на своїй християнській вірі. Він підкреслив, що тепер Папу Римського можна розглядати як «совість Європи», бо не зважаючи на те, що він прибув здалеку, він має «європейське чуття», він справді глибоко зрозумів, що європейським ідеалом є солідарність. Але солідарність, як зауважив ієрарх, не може зупинитися на кордонах Європи: «Є люди, які помирають на кордонах Європейського Союзу, і ми не можемо цього допускати», – наголосив він.

Вірус солідарності й милосердя 

Коментуючи заклики Папи Франциска «проявляти нову креативність» і виробляти «антитіла солідарності», приймаючи довготривалі рішення, Голова Комісії Єпископатів Європейського Союзу підкреслив, що в цей період відбулося більше усвідомлення уразливості людини й суспільства. Уразливість, за його словами, може спричинити дві різні реакції: або через страх замикатися в собі, закривати своє суспільство, країни; або усвідомити, що людина не живе на одинці. Для цього потрібен ще один вірус, вірус солідарності та милосердя, бо ми можемо бути справжніми людьми лише разом з іншими. 

Європейський Союз – знаряддя миру в світі

Проявляти більше солідарності та співчуття, дбати про бідних, плекати реалізм, заснований на ідеї Європи, ідеї, яка є немислимою без солідарності, без миру – з таким закликом звернувся кардинал Жан-Клод Оллеріш до європейців наприкінці інтерв’ю, вказуючи на важливість того, аби показати світові, що людське суспільство може бути солідарним, що з такою глобальною кризою, як ця пандемія, можна боротися лише на світовому рівні, і що Європейський Союз є знаряддям миру в світі. «Тому поборюймо вірус Covid-19 і поборюймо вірус націоналізму та егоїзму», – заохотив він.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *