Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

США озвучили можливість розміщення ядерної зброї у Польщі

Посолка США у Польщі Джорджетт Мосбахер відзначила, що можливо Польща могла би розмістити на своїй території ядерну зброю США. Про це дипломатка заявив у світлі нещодавньої критики на адресу Німеччини з боку посла США у тій країні.

"Якщо Німеччина хоче скоротити ядерні озброєння та послабити НАТО, можливо Польща – яка платить справедливу частку, розуміє ризики, і знаходиться на східному фланзі НАТО – могла би розмістити ці озброєння тут", – твітує Мосбахер у п’ятницю.

Зауваження посолки, що Польща "платить справедливу частку" імовірно стосується того, що Польща є однією із краї НАТО, як виконують забов’язання витрачати 2% ВВП на потреби оборони, а Німеччина – ні. При цьому необхідно відзначити, що власне у грошовому вимірі витрати Берліна на потреби оборони значно перевищують витрати Варшави. Так, за повідомленнями ЗМІ, оборонний бюджет Німеччини наближається до 50 мільярдів доларів, а Польщі – сягає 13 мільярдів.

Раніше посол США у Німеччині Річард Гренелл звинуватив Німеччину у підриві зусиль НАТО з ядерного стримування, виступивши з критикою на адресу молодших партнерів канцлера Ангели Меркель по коаліції після того, як деякі з їх лідерів закликали до ядерного роззброєння.

Лідер фракції Соціал-демократичної партії Німеччини у парламенті Рольф Мютценіх раніше цього місяця закликав вивести всі американські ядерні озброєння з Німеччини. Консервативне крило коаліції цю позицію не поділяє.

У статті для німецької газети Die Welt посол Гренелл написав: «Замість того, щоб підривати солідарність, яка становить основу ядерного стримування НАТО, Німеччині зараз потрібно виконувати свої зобов’язання перед союзниками і продовжувати інвестиції у ядерні зусилля НАТО».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *