Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Телепроект «Військово-тренувальна місія «Орбітал».

Британське оборонне відомство подовжило термін спеціальної місії військового вишколу в Україні до березня 2023 року. Програмою операції «Орбітал» передбачено проведення фахової підготовки для тисяч українських військовослужбовців. Відтепер активне навчання проводитиметься і з корабельним складом ВМС України.
Втім, давайте за порядком.
Будапештський меморандум – юридичний акт про гарантії безпеки у зв'язку з приєдна́нням України до Догово́ру про нерозповсюдження ядерної зброї. Цей міждержавний документ про неядерний статус України був підписаний 5 грудня 1994 року Україною, США, Росією та Великою Британією. Пізніше його підтримали Франція (із застреженнями) та Китайська народна республіка. Угода містить пункти, що надають гарантії суверенітету, територіальній цілісності та безпеці України.
У 2014 році Російська Федерація зухвало порушила ці гарантії, анексувавши Кримський півострів України та окупувавши частину Донецької і Луганської областей. На лінії розмежування між цими окремими районами українського Донбасу та територією вільної України і досі тривають активні бойові дії.
Однією з перших, серед решти гарантів виконання вимог меморандуму, Україну підтримала Велика Британія, започаткувавши у 2015 році операцію «Орбітал» – військово-тренувальну місію, в основу якої входить підготовка особового складу Збройних сил України.
Спочатку це були тренувальні курси з протимінної підготовки, надання медичної допомоги пораненим, бойові навички піхоти та логістичне забезпечення. Згодом тренувальний курс в Україні було розширено до тактики і прийомів протидії бронетехніці противника, антиснайперських операцій та планування артилерійської підготовки.
У 2018 році британське Міністерство оборони ще більше розширило програму цієї операції, скерувавши в Україну спеціальні групи інструкторів Королівського військово-морського флоту та фахівців з числа морських піхотинців для надання відповідного вишколу українським військовим морякам, які постають перед дедалі більшою російською загрозою у Чорному та Азовському морях.
За програмою тренувального курсу Міністерства оборони Великої Британії в Україні вже було підготовлено більше сімнадцяти з половиною тисяч українських військових. Значна кількість серед них – морські піхотинці ВМС України.
Щоб досягти операційної сумісності з арміями країн Північноатлантичного альянсу, ВМС України беруть активну участь у міжнародних навчаннях та тренуваннях. Як приклад – українсько-американські військово-морські навчання серії «Сі Бриз», які проводяться з 1997 року із запрошенням ВМС інших країн-членів та партнерів НАТО, відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння і співробітництво в галузі оборонних та військових відносин між Міноборони США і України від 1993 року.
На початку 2020 року, перебуваючи з робочою поїздкою в Одесі, Надзвичайний та повноважний Посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс обговорила з представниками Командування ВМС України шляхи подальшого двостороннього співробітництва.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *