Про село Костянтинівка на…

Тут просто чудові…

Про одну хату на…

Ми приїхали на хуті…

Чоловік купив село п'ятсот…

Чоловік купив сел…

З гумором на десятому…

Ми проїхались по се…

Село Тарасівка на Київщині.…

Ми звернули з дорог…

З міста — до…

Ми від'їхали в…

«
»

Християни Франції та України об’єднані в молитві

17 травня з ініціативи французької благодійної організації «L’Œuvre d’Orient» («Діло Сходу») відбувся День християн Сходу (La Journée des chrétiens d’Orient). В цей день спільну молитву провели в багатьох храмах Франції, Близького Сходу, Індії, Африки та України.

Духовний міст між християнами Сходу та Заходу має на меті зміцнити церковну єдність і звернути увагу на ситуацію християн Сходу, які дуже часто зазнають переслідування.

Єпархія Святого Володимира Великого з осідком в Парижі організувала низку заходів, щоб долучитися до цього Дня молитви. Зокрема:

1. Божественна Літургія, записана в соборі Святого Володимира Великого у Парижі. Співслужили: владика Гліб Лончина, о. Ігор Ранця, о. Володимир Пендзей, о. Любомир Филипчак

Посилання на відео: https://www.youtube.com/watch?v=n_t2OtquBQM&t=97s

2. Трансляція Божественної Літургії з церкви Успіння Божої Матері в Люрді, що розпочалася о 10:00 на Фейсбук-сторінці української церкви в Люрді

Служив о. Михайло Романюк, протосинкел єпархії Святого Володимира Великого. 

Посилання: https://www.facebook.com/ugcclourdes

3. Акафіст до Пресвятої Богородиці французькою мовою зі сторінки католицького капеланства східного обряду у м. Турне в Бельгії

Співає о. Ігор Наконечний         

Посилання: https://www.facebook.com/watch/live/?v=917537782025613&ref=watch_permalink

4.  Молитва «Отче наш» – співають: семінарист Любомир Пецюх (Ліон), отці Микола Гривнак (Марсель) та Юрій Лещинський (Санліс)

Посилання: https://www.youtube.com/watch?v=yJaMOMLgi5E

Інститут екуменічних студій УКУ теж долучився до цієї молитовної акції. У церкві Святої Софії у Львові о. Роман Фігас у супроводі хору «Етерія» відслужив Акафіст до Пресвятої Богородиці українською мовою з французькими субтитрами. Акафісту передує вступ-пояснення Акафісту від пана Павла Смицнюка, директора Інституту екуменічних студій УКУ. Посилання: https://youtu.be/4xnflnhj3WM

Від імені Блаженнішого Святослава до учасників молитовної акції звернувся французькою мовою куріальний єпископ Степан Сус. У своєму вітальному слові владика Степан сказав:  “Цього дня Українська Греко-Католицька Церква єднається з усіма християнами у молитві за мир у світі, за зцілення хворих, за доброчинців і тих, хто підтримує L’Oeuvre d’Orient. Він побажав усім здоров’я, радості та миру! Нехай береже усіх нас Господь!”

Довідка

«Діло Сходу» («l’Œuvre d’Orient») — французька асоціація, яка понад 160 років служить християнам Сходу. Вона надає єпископам, священникам та релігійним громадам, а також волонтерам-добровольцям засоби для виконання своїх місій у сферах освіти, опіки та соціальної допомоги, пропаганди громади, культури та спадщини у 23 країнах, головним чином на Близькому Сході, Африканський ріг, Східна Європа та Індія.

«Діло Сходу» регулюється законом 1901 року. Робота Церкви, вона знаходиться під захистом архиєпископа Парижа. В асоціації працює 30 співробітників, які покладаються на мережу з 200 добровольців, що беруть участь у всіх єпархіях Франції. Десятки добровольців щороку виїжджають у громади, щоб служити поряд зі східними християнами.

«Діло Сходу» зосереджується на чотирьох місіях:

Освіта: ясла, школи, дитячі будинки, притулки, навчання жінок;

Догляд та соціальна допомога: клініки, лікарні, будинки для літніх та інвалідів, соціальна допомога;

Дія громадам: формування священників і катехитів, будівництво та створення бібліотек, душпастирських залів;

Культура та спадщина: дії на користь спадщини східного християнства шляхом захисту її на місці та надання відомостей про неї у Франції.

В останні роки асоціація «Діло Сходу» також сприяла створенню проєктів розвитку на чолі з місцевими громадами. Його дія полягає в довгостроковій перспективі, що обумовлює її специфіку. Але вона також втручається у надзвичайні ситуації, у випадку війни, конфлікту чи стихійного лиха.

За словами директора, «Діло Сходу» розподілила християнам Сходу в 2017 році загалом понад 17 мільйонів євро.

Фото з архіву

Відділ розвитку та комунікацій Патріаршої курії УГКЦ

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *